Отборите на Царско село и Пирин играят при резултат 2:1

...

НА ЖИВО: Царско село - Пирин 2:1, Костов връща един гол за гостите

Отборите на Царско село и Пирин играят при резултат 2:1 в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за "царете " до този миг осъществя Венци Христов в 11-ата и 19-ата минути на срещата, а Костов се разписа в 59-ата минута.

Домакините ще търсят успеха непременно в опита да запазят елитния си статут. „ Орлетата “ от своя страна към този момент си осигуриха мястото в efbet Лига и през идната година.

Срещата може да наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развиването на мача минута по минута.

Първият удар по посока една от двете порти пристигна в 6-ата минута на срещата. Нападателят на гостите Станислав Костов получи на границата на наказателното поле отдясно и опитва изстреля с външен фалц, който обаче не затрудни вратаря на домакините и излезе в навън.

Резултатът в срещата бе открит в 11-ата минута. След доста груба неточност на Николай Бодуров, който не съумя да откри Дяков в центъра на терена, Пулиезе открадна топката и откри Венци Христов. Нападателят пое и напредна несмущаван от никого, след което стреля от близо 25 метра фронтално против вратата и не сгреши. Христов осъществя своя пети гол в последните шест мача за Царско село.

Голмайсторът на домакините още веднъж сподели своята класа в 19-ата минута, когато удвои за „ царете”. След дълъг пас на десния фланг, Реди Каса овладя и с лекост се оправи с Христофор Хубчев, преди да центрира в наказателното поле, където Христов овладя и без закъснение стреля в близкия ъгъл за 2:0.

Отборът на Стефано Макопи продължи да играе по-настоятелно и да бъде по-активният отбор на терена. Домакините напълно владееха самодейността, до момента в който гостите от Благоевград продължиха да работят на контраофанзива. Шансовете им обаче бяха лимитирани до най-малко и мъчно стигаха до наказателното поле на Ндиае.

Няколко минути преди почивката домакините стигнаха до директен свободен удар на доста комфортна позиция пред наказателното поле на Пирин. С осъществяването му се нагърби Реди Каса, който стреля доста технично, само че Янко Георгиев съумя да избие със сетни старания в корнер.

LIVE | ЦАРСКО СЕЛО - ПИРИН 2:1

1:0 Христов 11'

2:0 Христов 19'

2:1 Костов 59'