Отборите на Спартак Варна и Славия играят при в мач

...

НА ЖИВО: Спартак Варна 0:0 Славия, натиск за соколите

Отборите на Спартак Варна и Славия играят при в мач от първия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион „ Спартак “ може да я наблюдавате директно по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Варненци се завърнаха в елита след 13 години очакване и са окуражени да го създадат с победа. По време на подготовката в Банско двата тима изиграха контрола, която бе извоювана от „ соколите “ с 2:1.

/ /

Домакините започнаха надъхано дуела пред препълнените трибуни на "Коритото ", като още в третата минута Лиандро Мартис проби добре отляво и влезе в наказателното поле, само че бе добре блокиран от Емил Виячки.

Първата сериозна заплаха в мача пристигна в десетата минута. Неточни дейности в отбраната на домакините докара до това топката да се озове в Ахмед Ахмедов пред дъгата на наказателното поле, който се обърна и стреля мощно, само че над вратата на Иван Дичевски.

В 20-ата минута Славия имаше превъзходен късмет да излезе напред в резултата. Радослав Кирилов получи топката на левия фланг, след което с превъзходен самостоятелен пробив мина около футболист на „ соколите “, влезе в наказателното поле и стреля мощно от дребен ъгъл, само че Дичевски парира, а след това и улови топката.

Само минута по-късно Спартак отговори уместно. Руслан Черненко шутира мощно и тъкмо от директен свободен удар от сериозна отдалеченост, само че Светослав Вуцов плонжира в долния си ляв ъгъл и мазета.

В 29-ата минута Иван Минчев получи топката в половината на домакините и не се поколеба да стреля рисково от отдалеченост, като кълбото мина малко над напречната греда на Дичовски.

Минута преди края на постоянното време на първата част "белите " имаха нов страховит късмет да излязат напред в резултата. Людовик Соарес центрира отляво в наказателното поле, където Ахмедов бе оставен непокрит на точката за дузпа и стреля с глава, само че Дичевски съумя да стигне до топката и с дясната ръка я мазета в ъглов удар.

Десет минути след началото на второто полувреме Спартак получи добър късмет за попадение. Домакините разиграха късо от ъглов удар, след което Черненко центрира в наказателното поле, където топката беше отклонена към далечната греда, а там напълно самичък беше оставен капитанът Янчо Андреев, който стреля мощно от въздуха от дребен ъгъл, само че в навън.