Отборите на Щутгарт и РБ Лайпциг не се победиха в

...

РБ Лайпциг си тръгна само с точка от визитата на Щутгарт

Отборите на Щутгарт и Република България Лайпциг не се победиха в ранния неделен дуел от програмата на Бундеслигата - 1:1. Всичко по-интересно на " Мерцедес-Бенц Арена " се случи през първото полувреме, когато паднаха и двете попадения в срещата.
 Борусия (Дортмунд) - Байер (Леверкузен) 1:0 в мач от Бундеслигата
Борусия (Дортмунд) с първа победа в Бундеслигата след ерата " Халанд "

Вестфалци се постановиха минимално над Байер (Леверкузен)

" Биковете " стартираха по-добре и още в осмата минута откриха, посредством Кристофър Нкунку, за който се счита, че ще наследи Роберт Левандовски на върха при голмайсторите в немския футболен шампионат.

Националът на Франция получи основно подаване от Дани Олмо, след което преодоля Мюлер с изстрел в десния ъгъл.

Паритетът беше възобновен в 30-ата минута, когато Ахамада направи добра композиция с Калайджич и с обмислен удар от границата на наказателното поле донесе наслада за " швабите ".

През втората част домакините имаха искания за дузпа, само че след преразглеждане с ВАР бяха анулирани, а стражът на Щутгарт Мюлер се намеси решаващо при удари на Нкунку.