Отборите на Шефийлд Уензди и Лийдс Юнайтед не се победиха

...

Шефийлд Уензди и Лийдс си стиснаха ръцете за 0:0

Отборите на Шефийлд Уензди и Лийдс Юнайтед не се победиха и приключиха при резултат 0:0 в дуел от 14-тия кръг на Чемпиъншип. Двата тима не предложиха огромно футболно представление, макар че и двата отбора удариха по една греда.

Първата по-интересна обстановка пристигна в 13-ата минута, когато вратарят на гостите Кико Касия избави рисков изстрел на Джоуи Пелупеси.

В добавеното време на първата част Патрик Бамфорд беше открит в наказателното поле брилянтно от Джак Харисън, само че Киърън Уестууд избави в последния миг.

В 53-ата минута пристигна и най-чистата обстановка р срещата. Морган Фокс подаде на Стивън Флетчър в наказателното поле и шотландецът без закъснение нанесе застрашителен изстрел, който се отби от напречната греда.

В 74-ата минута Уестууд съумя да отрази рисков изстрел на Едуард Нкетия.

Шест минути по-късно и Ежган Альоски също нацели напречната греда с глава след центриране на Калвин Филипс отдясно.

Двата тима в челото на класирането. Шефийлд са 3-ти с 24 точки, до момента в който Лийдс са позиция по-нагоре с 25. В идващия кръг „ кукумявките “ гостуват на Блекбърн Роувърс, а футболистите на Марсело Биелса одобряват Куинс Парк Рейнджърс.