Отборите на Септември (Симитли) и Вихрен (Сандански) завършиха наравно 2:2

...

Септември и Вихрен не се победиха в здрав мач с четири гола

Отборите на Септември (Симитли) и Вихрен (Сандански) приключиха наедно 2:2 в среща от 8-ия кръг на Югозападната Трета лига  - група “Б ”. Двата тима направиха здрав мач, който ще се запомни с обратите, красиви голове и доста нерви, както и със съдийството на Вилиян Видинов, към който могат да имат искания и от двата тима.

Още в 6-ата минута Николай Орозов откри за домакините след добавка от близко. След още 3 минути Петко Петков изравни за Вихрен. Опитният голмайстор остана самичък против вратаря Марковски и вкара с левия крайник. Александър Якимов даде преднина на Вихрен, откакто засече с глава центриране на най-хубавия на терена - Флавио, и заби топката под гредата. След половин час игра реферът изгони с пряк червен картон наставника на Септември Стефан Гошев. В 62-ата минута Лазар Еринин с атрактивна задна ножица наказа груба  неточност на бранителите на Вихрен и изравни резултата. До края на срещата бе анулирано по едно попадение и на двата тима поради дискусионни засади.

Към срещата имаше доста сериозен интерес. Сред феновете бяха кметът на Симитли Апостол Апостолов, някогашните футболисти Петър Михтарски, Ивайло Андонов, Атанас Ласков, Николай Петрунов, Георги Бачев и още доста други. В сладващия кръг в петък Вихрен приема Рилски състезател, а Септември гостува на Пирин (Разлог).