Отборите на Сепси и Политехника (Яш) направиха равенство 1:1 в

...

Стефан Велев сменен при равенство на Сепси

Отборите на Сепси и Политехника (Яш) направиха тъждество 1:1 в първия мач от плейофите във втората осмица на румънското състезание. Радослав Димитров не беше в състава на домакините, а Стефан Велев стартира като титуляр, само че на почивката отстъпи мястото си на Ищван Фулоп. Овидиу Хоршия даде задатък на гостите с съвършено изпълнен директен свободен удар в 15-ата минута, само че в 69-ата Павол Сафранко изравни, откакто овладя топката на гърди в наказателното поле и с десния крайник стреля до гредата. В различен дуел през днешния ден Динамо (Букурещ) изненадващо отстъпи вкъщи на Академика (Клинчени) с 0:1. Попадението за гостите осъществя Александру Бузюк в 71-ата минута. Лидер във втората осмица е Виторул (Констанца) с 20 точки, а на дъното е Волунтари с 10.