Отборите на Селта и Севиля изиграха спиращ дъха двубой в

...

Седем гола, куп обрати и един щастлив отбор на Севиля

Отборите на Селта и Севиля изиграха спиращ дъха дуел в Ла Лига. На " Балайдос " паднаха цели седем попадения, а в последна сметка с трите точки си потеглиха момчетата на Хулен Лопетеги. Драматичното 4:3 съкрати дистанцията им до третия Барселона. Мечтите на андалусийци не стигат до тук, водачът Атлетико (Мадрид) е на седем точки отдалеченост, осем кръга преди края.

Ето по какъв начин се разви и страхотната борба на " Балайдос ". Още в 7-ата минута Севиля излезе напред в резултата. След съвършено изпълнен ъглов удар Жул Кунде стреля с глава и матира стража на домакините.
 Реал господства в Ел Класико

" Наистина дива вечер, с див край! "

Само след 12 минути игра Кунде обаче се трансформира от воин в виновник. Той извърши нарушаване в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която бе осъществена от Яго Аспас за 1:1.

Това обаче не бе всичко. 3 минути след изравнителното попадение Селта поведе. Денис Суарес пусна остроумен пас към Яго Аспас, който приключи офанзивата по майсторски метод и даде гол преднина на своите. Тези три попадения не бяха задоволителни за първата част. В 35-ата минута Севиля изравни. Фернандо стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира и излъга безпомощния Иван Вияр, влизайки в мрежата за 2:2.
 Осасуна победи Виляреал с 2:1
Виляреал се отдалечава от Европа след изнедваща загуба

" Жълтата подводница към този момент е седми "

Селта Виго поведе за повторно в резултата 2 минути преди края на първата част. Брийс Мендес пое подаване и от преференциална позиция трансферира Боно, който не бе на голлинията си - 3:2. Севиля излезе по-надъхан през втората част и съумя да обърне дуела. Първо в 60-ата минута Иван Ракитич съумя да се добере то отскочила към него топка и стреля неспасяемо във вратата на домакините за 3:3. 14 минути преди края гостите стигнаха и до четвърти гол. Алехандро Гомес получи добър пас, стреля и топката съумя да премине голлинията за крайното 4:3.

В идващия кръг Севиля има мъчно посещение на Реал Сосиедад. Селта ще има аудиенция на коравия Кадис.
 Реал (Мадрид) победи Барселона с 2:1 в Ел Класико
Реал (Мадрид) победи в Ел Класико и поведе в класирането, въпреки и краткотрайно