Отборите на Селта и Ейбар не се победиха във втори

...

Мъката на Селта сякаш няма край

Отборите на Селта и Ейбар не се победиха във втори дуел от неделната стратегия на испанската Ла Лига, завършвайки при самоубийствено за домакините 0:0.

В началото на срещата гостите стратиха дуела по-добре, като Серхи Енрих пропусна по никакъв начин не неприятно състояние в границите на първите 20 минути на срещата.

Към края на частта въпреки всичко домакините се активизираха и посредством удари на Санти Мина и Лукас Олаза бяха покрай разкриване на резултата. Все отново с подобаващи намеси се регистрира стража на Ейбар Марко Дмитрович.

През второто полувреме натискът на Селта се усили, като на няколко пъти огромната звезда на отбора Яго Аспас беше на сантиметри от това да означи, само че напъните на него и съотборниците му стигнаха само за нулево реми.

С тази точка Селта остана на 18-та позиция, в опазната зона, с актив от едвам 17 точки. Ейбар, от своя страна, заема 15-та позиция, на 6 пункта над днешния си противник.