Отборите на Саутхемптън и Манчестър Юнайтед играят при резултат 0:0

...

НА ЖИВО: Саутхемптън - Манчестър Юнайтед 0:0, полувреме

Отборите на Саутхемптън и Манчестър Юнайтед играят при резултат 0:0 в мач от четвъртия кръг на Висшата лига. Двубоят на стадион „ Сейнт Мерис ” започна в 14:30 и може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 2 HD.

В Gong.bg  ще проследим най-интересните моменти от мача минута по минута.

От началото на дуела, домакините оставиха владеенето на топката за Манчестър Юнайтед. Отборът на Ерик Тен Хаг не сътвори рискови положения, до момента в който Саутхемптън стигна до наказателното поле на „ алените дяволи ” след неточност на Тайрел Маласия, който беше подложен под напън от Елиунуси.

Първото опсано състояние за гостите бе в 10-та минута, когато Диого Далот получи топката отдясно и центрира, като топката мина над вратаря на „ светците ”, само че и над Бруно Фернандеш, който се беше присъединил в наказателното поле.

Саутхемптън записа първият прецизен удар в мача, пристигнал в 12-та минута, когато Армстронг стреля с глава, само че топката нямаше нужната скорост и мощ, с цел да затрудни Давид Де Хеа. Испанецът удобно улови топката.

Манчестър Юнайтед стигна до невероятна опция за гол в 18-та минута, когато стражът на „ светците ” трябваше да се намеси на няколко пъти, с цел да опази вратата си, като Кристиан Ериксън имаше най-хубавата възможносто да означи, след 3 избити топки, само че и датчанинът стреля в тялото на бранител на Саутхемптън. Резултатът, от това разбъркване в наказателното, бе единствено корнер.

Основното оръжие на Саутхемптън са центриранията, най-често от дясно, с помощта на Кайл Уокър-Питърс. В 31-та минута пристигна най-хубавото състояние на домакините,след осъществяване на корнер, като Бела-Кочап бе оставен безусловно самичък на далечната греда, само че не съумя да си спре топката добре и ударът му отиде надалеч над вратата.

Пас на Елиунуси, в 38-та минута, мина зад тила на Лисандро Мартинес, изведе Че Адамс, който се пребори с централния бранител на Манчестър Юнайтед, само че нападателят на " светците " не съумя да уцели топката добра и тя бе лесна за Давид Де Хеа.

Последното деяние за полувремето бе директен свободен удар, а Бруно Фернандеш стреля в стената. Полувремето завърши при нулево тъждество.

LIVE  / Саутхемптън - Манчестър Юнайтед 0:0

Стадион:  Сейнт Мерис Стайдиъм

Главен арбитър:  Анди Мадли

Ето и съставите на двата тима :

САУТХЕМПТЪН: 31 Гавин Базуну, 2 Кайл Уокър-Питърс, 37 Армел Бела-Кочап, 22 Мохамед Салису, 19 Муса Дженепо, 8 Джеймс Уорд-Праус /к/, 45 Ромеоя Лавия, 7 Джо Арибо, 9 Адам Армстронг, 24 Мохамед Елиунуси, 10 Че Адамс

Резерви: 1 Алекс Маккарти, 4 Лянко, 18 Секу Мара, 17 Стюарт Армстронг, 27 Ибрахима Диало, 35 Ян Беднарек, 6 Ориол Ромеу, 43 Ян Валери, 15 Роман Перо

Старши треньор: Ралф Хазенхютъл

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1 Давид Де Хеа, 20 Диого Далот, 19 Рафаел Варан, 6 Лисандро Мартинес, 12 Тайрел Маласия, 14 Кристиан Ериксен, 39 Скот Мактоминей, 25 Джейдън Санчо, 8 Бруно Фернандеш /к/, 36 Антъни Еланга, 10 Маркъс Рашфорд

Резерви: 22 Том Хийтън, 5 Хари Магуайър, 23 Люк Шоу, 29 Аарън Уан-Бисака, 17 Фред, 18 Каземиро, 34 Дони ван де Беек, 49 Алехандро Гарначо, 7 Кристиано Роналдо