Отборите на Сампдория и Каляри завършиха наравно 2:2 на “Луиджи

...

Наинголан спаси Каляри срещу Сампдория в последните секунди

Отборите на Сампдория и Каляри приключиха наедно 2:2 на “Луиджи Ферарис” в дуел от 26-ия кръг на Серия “А”.

В 11-ата минута Жоао Педро даде преднина на сардинците, откакто първият му шут беше отразен, само че при втория нападателят на сгреши. В 15-ата съдията отсъди дузпа за “моряците” за фаул на Даниеле Ругани против Кейта Балде, само че тя беше отмемена от ВАР поради засада на Фабио Куалярела. В 78-ата Бартош Бережински изравни за домакините, възползвайки се от чудесна асистенция на Гастон Рамирес. Пълният поврат в интерес на генуезците стана факт единствено две минути по-късно, когато резервата Маноло Габиадини се разписа със страховит шут. В последните секунди на добавеното време Раджа Наинголан донесе точка за гостите, откакто беше прецизен с изстрел от огромно разстояние.

Така Сампдория се изкачи на 10-ата позиция в класирането с 32 извоювани пункта, а Каляри е на 17-ото място тъкмо над зоната на изпадащите с 22 точки в своя актив. Серия А 26 кръг, неделя 7 март  Сампдория 2:2краен резулат  Каляри