Отборите на Рома и Наполи играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: Рома - Наполи 0:0, ВАР отмени дузпа за гостите

Отборите на Рома и Наполи играят при резултат 0:0 в Дерби дел Соле. Срещата на стадион „ Олимпико “ от 11-ия кръг в италианската Серия А е стартира в 21:45 часа.

/ /

Само за 20 секунди Наполи към този момент сътвори състояние пред вратата на " вълците ", Лосано проби и центрира, само че топката бе изчистена. Това бе единствено за малко, последва второ центриране, а там бранителят на Рома - Крис Смолинг, беше покрай това да си означи автогол.

Камара налетя футболист на Наполи и съумя да открадне топката в 9-та минута и по-късно откри Ейбрахам вляво, който не отигра ситуацията добре. Нападателят на " вълците " направи нещо сред подаване и удар, а топката мина настрана от вратата.

В 16-та минута Дзаниоло от Рома бе изваден след добър пас на Карсдорп, само че футболиста на " вълците " беше бързо затворен и не съумя да стреля.

Първият прецизен удар за Наполи в мача пристигна чак в 27-та минута, когато добра композиция изведе Жиелински на добра позиция. Той опита изстрел от границата на наказателното поле. Плътният му удар обаче попадна покрай Руи Патрисио, който избави с лекост.

Страхотен късмет за гостите в 35-та минута! Центриране към далечната греда откри Лосано там, а той се опита с акробатично осъществяване да нанесе удар, само че не съумя да бъде прецизен. Равенството остава. В 38-та минута Ндомбеле получи пас в наказателното поле и си бутна топката, пробвайки се да се измъкне от няколко бранителя. Руи Патрисио побърза да се хвърли в краката на футболиста на Наполи, само че Ндомбеле си бутна топката и преодоля вратаря, ръцете на стража обаче попаднаха в краката му и Ндомбеле се озова на земята. Съдията отсвири дузпа незабавно, а по-късно ВАР се намеси и дузпата беше анулирана.