Отборите на Рен и Тулуза не успяха да се победят

...

Рен не успя да се справи с десет от Тулуза

Отборите на Рен и Тулуза не съумяха да се победят и приключиха наедно 1:1 в мач от осмия кръг на Лига 1. Домакините могат да съжаляват повече, че не стигнаха до триумфа, защото цяло полувреме играха с човек повече.

Белгийският нападател Аарон Лея преувеличен получи втори жълт и червен картон поради симулация в 43-ата минута, а домакините бяха подкрепени от основния арбитър Тома Леонар и в 70-ата минута, когато реферът отсъди скандална дузпа за рухване на Мбайе Нианг в наказателното поле след чист шпагат на Жанклер Тодибо. Потърпевшият Нианг беше прецизен от бялата точка и даде задатък на домакините. Тулуза въпреки всичко избегна провалянето с попадение в 88-ата минута на Тодибо, който засече с глава центриране в пеналта от ляво на Макс Градел. Рен можеше да стигне и до триумфа, само че в добавеното време Джеймс Силики удари гредата. В класирането Рен сега е на 16-о място с актив от осем точки, до момента в който Тулуза е седми с 12.

Лига 1 8 кръг, неделя 30 септември  Рен 1:1краен резулат  Тулуза