Отборите на Реал Мадрид и Барселона ще определят единия финалист

...
Отборите на Реал Мадрид и Барселона ще определят единия финалист
Коментари Харесай

Ел Класико в полуфиналите за Купата на Краля

Отборите на Реал Мадрид и Барселона ще дефинират единия финалист в шампионата за Купата на Краля, отреди тегленият през днешния ден чоп за полуфиналите.

Точните дати за следващите две издания на " Ел Класико " ще станат ясни по-късно, само че е несъмнено, че първият дуел ще бъде в Мадрид на 28 февруари или 1 март, а реваншът на " Камп Ноу " на 5 или 6 април.

" Това е мач на международно равнище. Играчите към този момент не помниха за това, което се случи на Суперкупата. Това е исторически противник. Започваме от нула. Ще бъде хубава борба ", разяснява след жребия спортният консултант на Барселона Жорди Кройф.

" Обратите против Виляреал и Атлетико Мадрид ни върнаха към същността. Отдавна не сме печелили купата, това ми беше първият трофей с Реал. На този стадий от конкуренцията няма любимци ", показа пък бранителят на Реал Мадрид Дани Карвахал, който също присъстваше на жребия.

В исторически проект Реал Мадрид и Барселона са изиграли общо 35 дуела в шампионата за Купата на Краля, като " каталунците " водят с 15-12 победи, а двата отбора имат и осем равенства.

За последно огромните противници се срещнаха в конкуренцията още веднъж в полуфиналите през сезон 2018/19, когато Барселона отстрани " лос бланкос " след 1:1 в първия мач и победа с 3:0 в реванша.

През този сезон пък Барса и Реал към този момент се срещнаха на два пъти, като " Кралския клуб " завоюва с 3:1 в среща от Ла Лига, само че " каталунците " взеха реванш, побеждавайки със същия резултат във финала за Суперкупата на Испания.

В другия полуфинал в шампионата за Купата на Краля за сезон 2022/23 пък един против различен ще се изправят тимовете на Осасуна и Атлетик Билбао.



Намерете Българска национална телевизия в обществените мрежи:,,,
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР