Отборите на РБ (Лайпциг) и Байер (Леверкузен) не успяха да

...

Лайпциг и Леверкузен не се победиха, завършвайки 1:1

Отборите на Република България (Лайпциг) и Байер (Леверкузен) не съумяха да се победят, завършвайки 1:1 в дуел от 24-ия кръг на Бундеслигата. Гостите от Леверкузен поведоха с гол на Бейли в 29-ата минута, само че 3 по-късно Шик изравни.

В 29-ата минута Кай Хаверц получи топката и нахлу в наказателното поле, след което върна топката към точката за дузпата, където бе Лиън Бейли, а той от своя страна насочи топката по съвършен метод, с цел да изведе " аспирините " напред.
 Снимка 469506
Източник:

Радостта на домакините гостите обаче бе доста къса. В 32-ата минута центриране от директен свободен удар на Нкунку стигна до главата на Патрик Шик, който изравни резултата.

След този дуел Лайпциг се качи на второто място с 49 точки, а Байер остава на 5-ата позиция с 44 пункта.
 Унион (Берлин) и Волфсбург приключиха 2:2 в мач, който можеше да не приключи