Отборите на Райо Валекано и Реал Бетис направиха 1:1 в

...

Райо и Бетис загубиха точки

Отборите на Райо Валекано и Реал Бетис направиха 1:1 в среща от 29-ия кръг на Ла Лига. И за двата отбора беше значимо да победят предвид на задачите им - битка за оцеляване и борба за евроучастие. Голаджията на мадридския отбор Раул де Томас означи в 34-ата минута, а Кристиан Тейо изравни в 81-ата. Момчетата на Пако Хемес са предпоследни, а Баломпие е с три точки по-малко от шестия Севиля. “Пчеличките” изиграха мощно първо полувреме и справедливо взеха преднина. В осмата минута вратарят на севилския отбор Пау Лопес на два пъти избави след удари на Алекс Морено и Раул де Томас. В 34-ата Бебе центрира отляво и непокритият Раул де Томас осъществя гол №12 в Ла Лига.  В 47-ата Де Томас пропусна да удвои, само че след неговия изстрел топката мина около гредата. След почивката гостите от “Бенито Вийямарин” откриха по-траен надзор върху топката в опит да слагат противника си напрегнат. В 81-ата минута момчетата на Кике Сетиен изравниха благодарение на рикошет. Серхио Каналес подаде към Вилиан Карвальо, който насочи наляво за Кристиан Тейо, който насочи удар, топката се отклони в крайници на Тито и залъга вратаря - 1:1. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 29 кръг, неделя 31 март  Райо Валекано 1:1краен резулат  Реал Бетис