Отборите на ПСЖ и Монако играят при резултат 2:0 в

...

НА ЖИВО: ПСЖ 2:0 Монако, футбол на бързи обороти

Отборите на ПСЖ и Монако играят при резултат 2:0 в дербито на 18-ия кръг на френската Лига 1. В 13-ата минута с прецизен изстрел от дузпа Мбапе изведе домакините напред, а в добавеното време на първата част още веднъж той удвои за парижани.

Началото на дуела бе вихрено. Гостите имаха потребност единствено от няколко секунди, с цел да стигнат до голово състояние. Софиан Диоп напредна в наказателното поле и стреля към вратата на Донарума, само че за благополучие на италианеца нацели страничния дирек.

В деветата минута Ди Мария се свлече на земята след прикосновение със Сидибе. Съдията реши да прегледа обстановката с ВАР, а след инспекцията отсъди дузпа за домакините. Зад бялата точка застана Килиан Мбапе, който с праволинеен изстрел изведе парижани напред в резултата.

След 23 минути игра защитата на ПСЖ позволи Бен Йедер да навлезе в наказателното поле, само че Донарума внимаваше и спря французина. Малко по-късно ПСЖ още веднъж отърва кожата откакто "монегаските " не съумяха да се възползват от хаоса в наказателното поле на съперника.

В идващите минути темпото на игра поспадна, с цел да се стигне до края на първата част, когато Мбапе нанесе втория си удар. Меси се възползваха от следващата неточност на защитата на съперника, напредна и подаде към свободния Мбапе, който имаше цялото време на света да прати кълбото в далечния ъгъл на Нюбел.

ПСЖ - Монако 2:0
1:0 Килиан Мбапе (д.) 13'
2:0 Килиан Мбапе 45+1'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПСЖ: 50. Донарума, 2. Хакими, 5. Маркиньос, 22. Диало, 14. Бернат, 18. Вайналдум, 6. Верати, 27. Гей, 30. Меси, 7. Мбапе, 11. Ди Мария

Треньор: Маурисио Почетино

Монако: 16. Нюбел, 12. Енрике, 3. Марипан, 6. Дизази, 19. Сидибе, 8. Чуамени, 22. Фофана, 7. Мартинс, 17. Головин, 37. Диоп, 10. Бен Йедер

Треньор: Нико Ковач

Съдия: Беноа Бастиен