Отборите на Португалия и Уругвай играят при резултат 1:0 в

...

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: Португалия - Уругвай 1:0, Кристиано Роналдо наказа урусите

Отборите на Португалия и Уругвай играят при резултат 1:0 в мач от Група " Н " на Мондиал 2022. Най-добрият късмет през първото полувреме бе за " урусите " в 32-ата минута, откакто Родриго Бентанкур направи впечатляващ пробив, само че не съумя да означи самичък против вратаря.

Само след две минути игра Уругвай погледна към вратата защитавана от Диого Коща. Матиас Оливера си опита шанса от далечна отдалеченост, само че топката прелетя настрана от вратата.

Минута по-късно обаче и " мореплавателите " стигнаха до добра опция, откакто Кристиано Роналдо откри Уилям Карвальо в наказателното поле, а вторият опита сложен изстрел от въздуха, само че топката мина високо над напречната греда.

В 11-ата минута Дарвин Нунес проби отляво и опита подаване, топката обаче бе изчистена в ъглов удар. Последва центриране и удар с глава на Хименес, който още веднъж бе неакуратен. В 16-ата минута Жоао Феликс сподели добра техника и се освободи, с цел да стреля. Все отново, ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер. Подаването бе изпратено към Нуно Мендеш, който опита да навлезе в наказателното поле, само че бе спрян с нарушаване. Кристиано Роналдо имаше късмет да стреля от директен свободен удар, само че изстрелът му срещна стената и излезе в нов ъглов удар, който бе прахосан от " мореплавателите ".

Португалия продължи да господства играта и владеенето на топката. В 23-ата минута Кристиано Роналдо бе изведен отляво, а той потърси съотборник в наказателното с чудесно центриране. " Урусите " се оправиха и с тази обстановка, само че контролът остава в " мореплавателите ". В 29-ата минута Нуно Мендеш прати ужасно центриране към далечната греда, а до топката съумя да стигне Бруно Фернандеш, който отпрати прецизен удар с глава. Серхо Роше улови топката, а по-късно бе вдигнат байрак за засада

Най-добрата опция за попадение на Уругвай пристигна в 32-ата минута след необикновен пробив на Родриго Бентанкур, който самичък навлезе в половината на Португалия. Той сподели страхотна техника и съумя да надиграе няколко футболиста на " мореплавателите " и остана сам против вратаря - Диого Коща, който бързо излезе и се оправи с удара на Бентанкур.

Португалия стартира второто полувреме доста нападателно, с преса и атакуващ футбол, по сходство и на първите 20-тина минути на първото полувреме. В 47-ата минута Рубен Невеш съумя да открадне топката от футболист на " урусите ", само че не се възползва от шанса по най-хубавия метод. " Мореплавателите " завоюваха единствено корнер, от който не съумяха да застрашат вратата на Уругвай.

В 52-ата минута Жоао Феликс получи топката в наказателното поле на Уругвай и опита удар от сложен ъгъл. Топката срещна мрежата, само че от външната страна. Само две минути по-късно Кристиано Роналдо се разписа след положително центриране на Бруно Фернандеш. Нападателят се извиси във въздуха и прати топката в мрежата на Серхио Роше. Останаха подозрения дали Роналдо е докоснал топката или тя е влезнала непосредствено от центрирането на Фернандеш, само че попадението бе записано на някогашния футболист на Манчестър Юнайтед.

LIVE ПОРТУГАЛИЯ - УРУГВАЙ 1:0

1:0 Кристиано Роналдо 54'

Съставите на двата тима:

Португалия:  22. Диого Коща, 20. Жоао Кансело, 4. Рубен Диаш, 3. Пепе, 14. Уилям Карвальо, 19. Нуно Мендеш, 18. Рубен Невеш,10. Бернардо Силва, 8. Бруно Фернандеш, 11. Жоао Феликс, 7. Кристиано Роналдо

Уругвай:  23.   Серхио Роше, 2. Хосе Хименес, 3. Диего Годин, 16. Матиас Оливера,19. Себастиан Коатес, 5. Матиас Весино, 6. Родриго Бентанкур, 15. Федерико Валверде, 13. Гийермо Варела, 21. Едисон Кавани, 11. Дарвин Нунес

Главен арбитър: Алиреза Фагани

Стадион: Лусиал