Отборите на Португалия и Швейцария играят един срещу друг в

...

НА ЖИВО: Роналдо избухна и Португалия отказа Швейцария

Отборите на Португалия и Швейцария играят един против различен в полуфинален конфликт на шампионата Лигата на нациите.

Резултатът е 3:1

Кристиано Роналдо даде задатък на Португалия в 25-ата минута от директен свободен удар, а в 57-ата Рикардо Родригес изравни от дузпа за Швейцария.

Роналдо вкара втория си гол в 88-ата, а третият в 90-ата и по този начин направи резултата 3:1.

Следете събитията на срещата с GONG.BG!

В другия полуфинал се опълчват Холандия и Англия, които играят в четвъртък вечер.

Колкото до днешния дуел, то португалците и швейцарците са се изправяли един против различен 22 пъти.

Балансът на "кръстоносците " е позитивен – 10 победи против 7 за Португалия. Ремитата са 5. Последният конфликт сред двете селекции бе по време на предходните международните квалификации, когато противниците си размениха по една победа.

19-годишният Жоао Феликс дебютира за националния отбор на Португалия.

Начало на мача

3' Възможност за Швейцария. Изстрел на Джердан Шакири бе избавен от Руи Патрисио

8' Рафаел Герейро центрира обещаващо в наказателното поле на противника, само че отбраната на Швейцария предотврати заплахата.

12' Шанс за Португалия. Бърза офанзива за португалците бе приключена от Кристиано Роналдо, който обаче бе неакуратен.

14' Харис Сеферович засече остро центриране от Джердан Шакири, само че не насочи добре топката към вратата на Португалия.

21' Джердан Шакири стреля от разстояние, само че ударът му не бе добър и не затрудни отбраната на Португалия.

24' Кристиано Роналдо бе фаулиран малко пред наказателното поле на Швейцария.

25' ГОЛ за Португалия! Кристиано Роналдо осъществя от директен свободен удар и даде задатък на своя отбор за 1:0!

31' Пряк свободен удар за Швейцария. Джердан Шакири извърши, само че изстрелът бе блокиран от бранител на Португалия.

36' Кристиано Роналдо сподели техника, освободи се от Мбабу, само че по-късно не съумя да центрира добре и да даде късмет офанзивата на Португалия да продължи.

42' Греда за Швейцария . Кевин Мбабу получи добра топка от Шакири и пусна към Харис Сеферович, който удари греда!

45' Добра офанзива за Португалия. Жоао Феликс получи пас от Кристиано Роналдо и отигра топката, само че стреля над вратата.

Край на първото полувреме

Начало на второто полувреме

51' Изстрел на Кристиано Роналдо настрана от вратата на Швейцария.

52' Атака за Швейцария, при която гостите претендираха за нарушаване против Стивън Цубер в наказателното поле.

53' В ответната офанзива искания за дузпа за Португалия след нарушаване на Фабиан Шер против Роналдо и съдията я отсъди. Главният рефер Феликс Брих обаче се съветва със системата за видеоарбитраж - ВАР. Първо бе преразгледана предходната обстановка пред вратата на Португалия.

След преразглеждането - Отсъдена бе дузпа за Швейцария и бе анулирано решението за дузпата за Португалия!

57' ГОЛ от дузпа за Швейцария! Рикардо Родригес бе прецизен от бялата точка и изравни за Швейцария - 1:1!

63' Пепе се контузи и бе наложително сменен.

72' Изстрел на Рубен Невеш, само че прекомерно неакуратен.

83' Възможност за Швейцария, при която гостите не съумяха да нанесат прецизен удар.

88' ГОЛ за Португалия! Бернардо Силва овладя и подаде отличен пас към Кристиано Роналдо, който със страховит удар осъществя за 2:1!

90' ГОЛ за Португалия! Отлична контраофанзива бе приключена безмилостно от Кристиано Роналдо, който още веднъж показва огромната си класа и оформи хеттрик, вкарвайки за 3:1!