Отборите на Полша и Саудитска Арабия играят при резултат 1:0

...

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО: Полша - Саудитска Арабия 1:0, Желински откри резултата

Отборите на Полша и Саудитска Арабия играят при резултат 1:0 в мач от втория кръг на група “С ” на международното състезание. Пьотр Желински откри резултата в 40-ата минута.

Първата по-опасна опция пред вратата на Саудитска Арабия бе в 6-ата минута. Това се случи след добър пробив отляво, последва едно центриране. Милик нападна топката, само че стражът на Саудитска Арабия излезе и я улови. В 8-ата минута Саудитска Арабия получи корнер и опция да заплаши вратата защитавана от Шчесни. Последва положително центриране, само че Салех Алшехри не съумя да нанесе добър удар с глава, топката бе изчистена.

В 13-ата минута Саудитска Арабия бе доста покрай разкриване на резултата. Мохамед Канно получи топката на границата на наказателното поле и изпрати мощен удар към вратата на Полша. Войчех Шчесни съумя да извади топката, която бе ориентирана малко под напречната греда.

Роберт Левандовски стреля с глава след осъществяване на корнер в 26-ата минута, а топката бе изчистена пред вратата от бранител на Саудитска Арабия. В 35-ата минута страхотен дълъг пас изведе Левандовски, който се оправи със бранител и навлезе в наказателното поле на Саудитска Арабия. Нападателят на " тайфа полска " бе затворен и той не съумя да стреля. След това бе отсъдено и нарушаване на поляка.

В 40-ата минута Мати Кеш прати остро подаване в накзателното поле на Саудитска Арабия, а до топката стигна Левандовски, който съумя да я задържи в игра, а по-късно откри Пьотр Желински. Свободният Желински стреля и не остави никакъв късмет на стража Мохамед Аловайс - 1:0!

Три минути по-късно Салех Алшехри проби добре в наказателното наполяците, само че по-късно бе съборен от Биелик. Ситуацията в началото бе подценена, само че ВАР се намеси и викна съдията на монитора край тъчлинията.

LIVE ПОЛША - САУДИТСКА АРАБИЯ 1:0

Съставите на двата тима:

Полша: 1. Войчех Шчесни, 18. Бережински, 6. Биелик, 15. Камил Глик, 20. Пьотр Желински, 2. Мати Кеш, 14. Якуб Кивиор, 10. Криховяк, 7. Аркадуиш Милик, 9. Роберт Левандовски, 24. Франковски

Саудитска Арабия: 21. Мохамед Аловайс, 12. Сауд Абдулхамид, 4. Ал-Амри, 5. Али Болеахи, 6. Мохамед Ал-Бурайк, 9. Фирас Ал-Бурайкан, 10. Ал-Даусари, 8. Абдулелах Алмалки, 16. Сами Ал-Нажей 11. Салех Алшехри, 23. Мохамед Канно