Отборите на Полша и Финландия се класираха за четвъртфиналите на

...

Полша и Финландия са четвъртфиналисти на Евробаскет

Отборите на Полша и Финландия се класираха за четвъртфиналите на Европейското състезание по баскетбол за мъже в Берлин.

Полша победи Украйна с 94:86 (24:21, 18:24, 27:22, 25:19) и за първи път от 25 години доближава до тази фаза на шампионат на Стария континент.

Ей Джей Слоутър означи 24 точки за Полша и завоюва 5 битки. Матеуш Понитка добави 22 точки, 9 битки и 6 асистенции, а Александър Балцеровски приключи с 14 точки.

Поляците приключиха мача със серия от 20:10 и на четвъртфиналите ще срещнат първенците от последното състезание Словения с огромната звезда Лука Дончич.

Така Украйна приключва присъединяване си в шампионата. Отборът тренира в няколко страни в Европа през лятото поради военната интервенция на Русия в страната.

Вячеслав Бобров беше най-резултатен за Украйна с 15 точки, Артем Пустови и Исуф Санон осъществиха по 13.

Финландия за първи път доближи до четвъртфиналите, откакто отстрани Хърватия след триумф с 94:86 (20:21, 25:22, 22:22, 27:21).

Двубоят беше извънредно оспорван, само че към минута преди края финландците поведоха с 91:84 и стигнаха до успеха.

Боян Богданович изигра последния мач за Хърватия в кариерата си и беше най-резултатен с 23 точки и 5 битки.

Лаури Марканен беше неукротим и приключи с 43 точки, което е негов персонален връх за отбора и най-хубаво достижение на финландски национал на огромни шампионати. Той добави 9 битки, 3 асистенции и 3 отнети топки.

Марканен изравни върха на Дирк Новицки, който също вкара 43 точки за Германия на шампионат на Европа.

В идващия си дуел Финландия излиза против Испания.
Източник: novsport.com