Отборите на Парма и Киево завършиха наравно 1:1 в среща

...

Киево продължи с ремитата и срещу Парма

Отборите на Парма и Киево приключиха наедно 1:1 в среща от 15-ия кръг на Серия “А”. Гостите от Верона поведоха посредством Мариуш Степински (46’), а домакините изравниха с гол на Бруно Алвеш (53’). “Летящите магаренца” приключиха мача с 10 индивида след червен картон на Фабио Депаоли в 73-ата минута.

Първата част не предложи нищо забавно, а още в самото началото на втората Киево откри резултата, откакто Степински се възползва от подаване на капитана Сержио Пелисиер. Играчите на Парма не чакаха дълго, с цел да възстановят равенството. Това стори Алвеш в 53-ата минута с съвършено изпълнен директен свободен удар. В 73-ата Депаоли от състава на гостите си изкара втори жълт и надлежно червен картон за фаул против Матия Спрокати настрана от наказателното си поле. До края на мача домакините притиснаха противниците си и бяха покрай надвит гол, откакто Роберто Инглесе нацели греда в 86-ата минута, само че не стигнаха до подобен и по този начин двата тима си поделиха точките.
Full Time #ParmaChievo 1-1

It's all over and the Crociati have to settle for a point following a hard-fought affair at the Tardini. #ForzaParma pic.twitter.com/ee4cfVKFPG
— Parma Calcio 1913 (@ParmaCalcio_en) December 9, 2018 Парма се намира на 10-о място в класирането с 21 точки. За Киево това беше четвърто следващо тъждество. Тимът остава на последната 20-а позиция с едвам 3 пункта поради наложено наказване от 3 точки. Серия А 15 кръг, неделя 9 декември  Парма 1:1краен резулат  Киево