Отборите на Пари Сен Жермен и Атлетико Мадрид се присъединиха

...

Атлетико изхвърли Ливърпул от Шампионска лига, ПСЖ обърна Борусия Дортмунд

Отборите на Пари Сен Жермен и Атлетико Мадрид се причислиха към компанията на Аталанта и Валенсия на четвъртфиналите на Шампионска лига . Парижани обърнаха развоя от първия мач против Борусия Дортмунд и съумяха да ги отсранят от конкуренцията след победа с 2:0. " Дюшекчиите " пък извършиха още по-трудна задача, изхвърляйки международния и европейски първенец Ливърпул от шампионата след победа с 2:3 в продължения.
Ливърпул напълно контролираше срещата през постоянните 90 минути и сътвори куп голови положения, само че само съумя да вкара дуела в продължения след гол на Жоржиньо Вайналдум в края на първото полувреме. Продълженията започнаха повече от отлично за " алените " след гол на Роберто Фирмино, само че оттова нататък хората на Юрген Клоп изтърваха контрола над срещата ( детайлности към мача четете тук ).
В дуела сред ПСЖ и Дортмунд още през първите минути на първата част стана ясно, че тежки моменти чакат " жълто-черните ", които като че ли не можеха да навлязат в дуела, с помощта на положителната игра на своите домакини. В последна сметка френският първенец взе своето още през първата част, реализирайки две попадения посредством Неймар и Бернат. Второто полувреме обаче бе напълно друго... детайлности четете тук .

Източник: actualno.com