Отборите на Олимпик (Марсилия) и Монако завършиха наравно 2:2 в

...

Олимпик не успя да пречупи девет от Монако

Отборите на Олимпик (Марсилия) и Монако приключиха наедно 2:2 в мач от 19-ия кръг на Лига 1. Точни за " монегаските ", които приключиха мача с 9 души бяха Уисам Бен Йедер и Мане Аклиуш, а  Пиер-Емерик Обамеянг и Леонардо Балерди осъществиха головете за домакините.

Още в 11-ата минута Монако остана с човек по-малко, откакто с пряк червен картон беше изпъден Гийермо Марипан.

Гостите даже завършиха мача с девет души. В 87-ата минута Денис Закария се насочи към съблекалните след втори жълт картон. Все отново Монако удържа равенството и прибави точка към актива си.

След ремито Монако е четвърти в класирането с актив от 34 точки, до момента в който Марсилия е шести с пет по-малко.

Монако излезе напред в резултата още в 7-ата минута. Бен Йедер получи на границата на наказателното поле. Неговият удар матира Пау Лопес. Александър Головин пък даде асистенцията - 1:0 в интерес на " монегаските ".

Само четири минути по-късно Монако остана с човек по-малко поради аления картон на Марипан. Той извърши жестоко нарушаване на разпоредбите.

В 38-ата минута " фокейците " най-накрая изравниха. Пиер-Емерик Обамеянг приключи солова акция - 1:1. Монако незабавно отговори. В добавеното време на първата част Бен Йедер възвърна задатъка на гостите.

В 50-ата минута Марсилия още веднъж възвърне равенството след удар на Балерди от далечно разстояние, като нов голне падна до края на срещата и мачът заврши наедно - 2:2.