Отборите на Нюкасъл и Манчестър Юнайтед играят при резултат 1:0

...

НА ЖИВО: Нюкасъл - Манчестър Юнайтед 1:0, Джо Уилок откри

Отборите на Нюкасъл и Манчестър Юнайтед играят при резултат 1:0 в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Джо Уилок даде преднина на " свраките " в 65-ата минута на дуела.

На Gong.bg също ще проследим всичко най-интересно от срещата.

Нюкасъл погледна към вратата на Манчестър Юнайтед в 6-ата минтуа. Центриране отдясно стигна до Александър Исак на далечната греда, който смъкна към Лонгстаф. Той обаче не съумя да нацели топката и да нанесе прекрасен удар, след което топката бе изчистена.

В 12-ата минута пък Вегхорст получи топката в наказателното поле на " свраките " и стреля, а топката опъна мрежата, само че от външната страна на вратата.

Четири минути по-късно домакините пропиляха отлична голова опция. Джейкъб Мърфи откри Александър Исак, който се извиси в пеналтерията и стреля с глава. Де Хеа избави, а топката стигна до Джо Уилок, който на опразнена врата шутира право в стража на " алените дяволи " и по този начин изпусна да даде преднина на Нюкасъл.

Антони опита един от присъщите си фалцови удари в 18-ата минута, само че прати топката настрана от задачата. Мигове по-късно екшънът още веднъж се трансферира пред вратата на Манчестър Юнайтед. Този път Лонгстаф получи късмет да стреля с глава, само че около вратата. Последва и сигнал за засада.

В 30-ата минута Джо Уилок опита изстрел от ръба на пеналтерията по земя, топката срещна крайници на бранител на " алените дяволи " и излезе в корнер. А при него отбраната на гостите се оправи и почисти. През идващите минути темпото спадна и въпреки всичко по-опасните положения бяха пред Нюкасъл.

Шон Лонгстаф опитва мощен изстрел отвън наказателното поле на " алените дяволи " в 38-ата минута, а топката прелетя рисково покрай вратата на Де Хеа. Две минути по-късно Джо Уилок пропусна следващ голов късмет. Той получи топката свободен на далечната греда и нанесе пряк шут, който обаче не откри задачата.

Второто полувреме стартира с случай, който остави Фабиан Шер на земята за малко. Той получи здравна помощ и съумя да продължи играта. Шер пострада при центриране на негов съотборник, само че топката го откри неприятно в главата.

В 54-ата минута Сен-Максимен получи отляво и нахлу в наказателното поле на " алените дяволи ", само че опитът му за центриране бе блокиран от Мактоминей.

Две минути по-късно Антони още веднъж опита един от марковите си изстрели отвън пеналтерията на " свраките ", само че на шута му липсваше мощ и акуратност. Ник Поуп улови без проблеми. Секунди по-късно Фабиан Шер също стреля от сериозна отдалеченост в опит да изненада Де Хеа, само че топката мина настрана от задачата.

В 65-ата минута Джо Уилок се реваншира за по-ранните си пропуски и откри резултата след страхотна композиция на домакините. Александър Исак съумя да се завърти добре с топка в крайници и изведе Бруно Гимараеш отдясно. Той пък прати центриране на далечната греда, където Сен-Максимен смъкна към Джо Уилок, който приключи с глава в мрежата на Манчестър Юнайтед за 1:0.

Марсел Забитцер опита изстрел в 72-ата минута, който обаче бе блокиран. " Червените дяволи " останаха единствено с един прецизен удар за повече от 70 минути игра.

LIVE НЮКАСЪЛ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:0

1:0 Джо Уилок 65'

Съставите на двата тима:

Нюкасъл: 22. Ник Поуп, 2. Кийрън Трипиър, 5. Фабиан Шер, 4. Свен Ботман, 33. Дан Бърн, 39. Бруно Гимараеш, 36. Шон Лонгстаф, 28. Джо Уилок, 23. Джейкъб Мърфи, 10. Алан Сен-Максимен, 14. Александър Исак

Старши треньор: Еди Хау