Отборите на Нефтохимик 2010 Бургас и Левски София постигнаха победи

...

Нефтохимик 2010 Бургас и Левски с чисти победи във волейболното първенство

Отборите на Нефтохимик 2010 Бургас и Левски София реализираха победи с по 3:0 гейма в мачовете си от 20-ия кръг на постоянния сезон в Националната волейболна лига (НВЛ) при мъжете.

В Бургас настоящите първенци се оправиха със съпротивата на младия отбор на Хебър Пазарджик, който в първите две елементи беше равносилен на състава, воден от Мартин Стоев, само че ги загуби с по 20:25 и 24:26. В третата част домакините напълно направляваха протичащото се на игрището, с цел да сложат точка на разногласието след 25:14 в своя изгода.

Розалин Пенчев означи 16 точки (4 аса, 4 блокади) за спечелилите, до момента в който с 12 приключи Георги Петров. За гостите от Пазарджик Калоян Вълчинов бе над всички със своите 19 пункта (1 ас).

След този триумф Нефтохимик 2010 Бургас заема третото място с баланс 15-5, до момента в който " тигрите " са на предпоследната 11-а позиция с индикатори 5-15.

В същото време Левски не срещна никакви усложнения при визитата си в Добрич и също съкруши локалния Добруджа 07, без да загуби сет.

Момчетата на Николай Желязков имаха цялостен надзор върху дуела, като само във втория гейм срещнаха някакъв отпор, само че това не ги спря по пътя им към крайното 25:15, 25:23, 25:16.

Владимир Гърков стана най-резултатен за " сините " със своите 12 точки, а с по 11 и 10 завършиха надлежно Венислав Антов и Майкон Морейра. За добричлии 11 пункта осъществя Николай Иванов.

В класирането Левски продължава да бъде на втора позиция с баланс 16-4, до момента в който Добруджа 07 е 10-и с актив от 6 победи и 14 загуби.

В последната среща от днешния ден Монтана завоюва с 3:1 () гейма визитата си на Раковски 1964 Севлиево, с което волейболистите на Даниел Пеев се изкачиха до четвъртото място в подреждането с индикатори 12-8. В същото време съставът от Севлиео остава на дъното със единствено един триумф през акцията и цели 19 провали.