Отборите на Монтана и Нефтохимик (Бургас) изиграха зрелищен мач, решен

...

Монтана се бори до последно, но загуби от Нефтохимик с тайбрек /снимки/

Отборите на " Монтана " и " Нефтохимик " (Бургас) изиграха зрелищен мач, решен в тайбрек за отбора от източното ни черноморие.
За водения от треньора Даниел Пеев монтански отбор това бе четвърта домакинска загуба от началото на годината и осма за сезона, при 11 победи. С 33 точки тимът остава непреклонен на петото място в класирането.
" Монтана " загуби първия гейм, само че завоюва безапелационно втория. Подобна бе ситауцията и в идващите два. В тайбрека гостите се откъснаха с 8-3, домакините се приближиха единствено на две точки 8-10, само че не устояха душевен.
Самуил Вълчинов бе над всички в " Монтана " с 19 точки (2 аса, 3 блока), с толкоз приключи и Кристиян Валчак (1 ас, 6 блока). Бранимир Грозданов от " Нефтохимик " стана топ-реализатор на мача с 21 точки (1 ас, 3 блокади) и бе определен и за Най-полезен играч MVP. Красимир Георгиев приключи с 13 точки (3 блока).

" Монтана " – " Нефтохимик " (Бургас) 2:2 (22-25, 25-18, 21-25, 25-19, 12-15)

" Монтана ": Любомир Агонцев 2, Кристиян Валчак 19, Самуил Вълчинов 19, Фахри Путрумата 5, Павел Душков 13, Бруно Рубо 10 (Димитър Калчев 10, Мартин Кръстев, Георги Елчинов, Ивайло Лалов-либеро, Георги Митов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

" Нефтохимик ": Светослав Станков 1, Иван Раич 10, Бранимир Грозданов 21, Розалин Пенчев 15, Красимир Георгиев 13, Венцислав Рагин 4, Николай Тодоров (Стеван Симич 6, Георги Петров 2, Иван Станев, Денис Чавдаров, Симеон Добрев-либеро). Треньор: Мартин Стоев.

Съдии: Любомир Сираков, Ивайло Иванов.

Зала: „ Младост “-350 фенове.
Източник: bulnews.bg