Отборите на Милан и Каляри играят при резултат 3:0 в

...

Милан се разправи с Каляри в дебюта на Кирил Десподов

Отборите на Милан и Каляри играят при резултат 3:0 в среща от 23-ия кръг на Серия „ А “. " Росонерите " поведоха в резултата след безразсъден автогол на Лука Чепители в 13-ата минута, а в 22-ата Лукас Пакета удвои с дебютен гол. В 63-ата минута Кшищоф Пьонтек вкара за следващ път с " червено-черната " фланелка. За гостите от Сардиния прави усещане неналичието на Кирил Десподов в титулярния състав. Българският национал е оставен на пейката.

Home sweet home: Our locker room is all set for the boys!
Buonasera rossoneri, siamo tornati a casa per #MilanCagliari pic.twitter.com/nRMrRC8mw9
— AC Milan (@acmilan) 10 февруари 2019 година
Милан се свлече до седмото място след успехите на Лацио, Рома и Аталанта, само че тимът ще опция още веднъж да заеме позицията си в Топ 4 при триумф през днешния ден. Срещата е по-специална и за 20- годишния Джиджо Донарума, който записва мач номер 150 в своята кариера с фланелката на " росонерите ".

В 8-ата минута Милан първи заплаши вратата на съперника. Силен удар на Хакан Чалханоолу бе избит с една ръка от Алесио Краньо в ъглов удар. Пет минути по-късно " росонерите " откриха с резултата с огромна доза шанс. Чалханоолу откри Сусо в наказателното поле, а испанецът пое и шутира към вратата. Алесио Краньо съумя да се намеси, само че мазета топката право в тялото на своя съотборник Лука Чепители и топката се оплете в мрежата.

В 22-ата минута Милан удвои преднината си с дебютен гол на Лукас Пакета. Бразилецът изскочи от втора позиция при центриране на Давиде Калабрия в наказателното поле и съумя да се разпиша. Две минути по-късно Кшищоф Пьонтек пропусна опция да направи резултата типичен. В 26-ата минута Джиджо Донарума мазета с една ръка удар с глава на Жоао Педро. До края на първото полувреме Милан игра по-добре от своя конкурент, само че не съумя да означи трети гол.

В 60-ата минута се стигна до очевиден пропуск за тима на Каляри. Удар на Леонардо Паволети бе избит от Донарума, а Жоао Педро, останал пред опразнената врата, стреля, само че нацели горната греда. Три минути по-късно Кшищоф Пьонтек още веднъж вкара с " червено-черната " фланелка. До попадението се стигна след удар на Чалханоолу, който Алесио Краньо съумя да парира. Топката попадна в поляка, който някак съумя да промуши кълбото през няколко бранители, с цел да може то да се оплете в мрежата за трети път.

В 70-ата минута Хакан Чалханоолу не съумя да преодолее Краньо с удар от към 5-6 метра фронтално против вратата. Четири минути по-късно Патрик Кутроне заплаши вратата с удар от неуместна позиция, който излезе в навън. В 75-ата минута Кирил Десподов направи своя дебют за Каляри, заменяйки Артур Йоница. Малко по-късно Сусо пропусна добра опция да направи резултата 4:0.

МИЛАН – КАЛЯРИ 3:0

1:0 Лука Чепители (13 аг)

2:0 Лукас Пакета (22)

3:0 Кшищоф Пьонтек (63)

МИЛАН: Джанлуиджи Донарума, Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли, Рикардо Родригес, Франк Кесие, Тиемуе Бакайоко, Пакета, Сусо, Кшищоф Пьонтек, Хакан Чалханоолу

КАЛЯРИ: Алесио Краньо, Дарио Сърна, Лука Чепители, Фабио Пизаканте, Лука Пелегрини, Паоло Фараго, Симоне Падоин, Артур Йоница, Николо Барела, Жоао Педро, Леонардо Паволети.
Серия А 23 кръг, неделя 10 февруари  Милан 3:0краен резулат  Каляри