Отборите на Милан и Интер не се победиха и завършиха

...

Милан и Интер оставиха развръзката за април

Отборите на Милан и Интер не се победиха и приключиха при резултат 0:0 в първи мач от полуфиналния им конфликт за Купата на Италия.

Още от първия съдийски сигнал двата тима се хвърлиха в нахлуване. В седмата минута Хакан Чалханоолу откри пространство в наказателното поле и шутира, само че ударът му бе блокиран от бранител.

Милан отвърна с късмет за Алексис Селемакерс, чийто мощен удар бе отразен от Самир Ханданович. Секунди по-късно Оливие Жиру подаде късо към Тео Ернандес, който обаче стреля настрана от вратата.

След половин час игра Франк Кеси откри собствен съотборник в свободното пространство, само че отбраната на "нерадзурите " се оправи.

Петнайсетина минути след подновяването на играта Алесандро Флоренци опитва удар от отдалеченост, само че Ханданович се отличи с блестяща демонстрация и опази вратата си.

До края на мача темпото на игра спадна и липсваха рискови положения пред някоя от двете порти.

Така двата отбора оставиха развръзката за реванша, който е на 20 април.

Милан - Интер КР 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Милан: 16. Менян, 25. Флоренци, 23. Томори, 13. Романьоли, 19. Ернандес, 4. Бенасер, 79. Кеси, 56. Салемакерс, 33. Крунич, 17. Леао, 9. Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

Интер: 1. Ханданович, 95. Бастони, 6. Де Врай, 37. Шкриниар, 14. Перишич, 20. Чалханоолу, 77. Брозович, 23. Барела, 2. Дъмфрис, 10. Мартинес, 9. Джеко

Треньор: Симоне Индзаги

Съдия: М. Мариани
Стадион: "Джузепе Меаца ", Милано