Отборите на Милан и АЕК (Атина) не успяха да си

...

АЕК изпусна неубедителния Милан

Отборите на Милан и АЕК (Атина) не съумяха да си вкарат гол във втори следващ мач. Срещата сред двата отбора от група " D " на Лига Европа, играна на " Спирос Луис " приключи 0:0. Гръцкият отбор определно може да съжалява, че не се възползва от слабата форма на именития си противник и не съумя да стигне до подобаващ триумф.

След този мач " росонерите " събраха 8 точки и заемат лидерската позиция в групата, до момента в който АЕК е втори с шест пункта.

Снимка 321587
Източник:

Двата отбора стартира внимателно, само че последователно гръцкият отбор наложи напън. В 12-ата минута рисков удар на Гало мина около гредата. Малко по-късно удар на Елдер Лопеш бе избавен от Донарума. В 19-ата минута подъл удар от директен свободен удар на Кристодопулус рикошира в Борини.

До края на полувремето " росонерите " поизравниха играта, само че не съумяха да затруднят по никакъв метод домакинската врата.

Масимо Амброзини: Класата в Милан е недостиг
" Класата в Милан е недостиг "

" Почти никой не поема отговорност за слабите резултати "

В началото на втората част Милан подвигна оборотите и провежда няколко положителни офанзиви. В 57-ата минута Монтоливо удари греда след удар по диагонала. Десетина минути по-късно Донарума отрази мощен удар на Гало.

Снимка 321586
Източник:

В 76-ата минута още веднъж италианският пазач избави " росонерите ", откакто се намеси уместно при шут на Серхио Араужо.

Така двата тима не съумяха да си вкарат гол в 180 минут игра, откакто срещата на " Сан Сиро " също приключи без попадения.