Отборите на Марица Пловдив и Спортист Своге играят при резултат

...

НА ЖИВО: Марица Пловдив - Спортист Своге 1:1

Отборите на Марица Пловдив и Спортист Своге играят при резултат 1:1 в мач от третия кръг на Втора лига. Веселин Марчев даде преднина на пловдивчани в 14-ата минута на срещата. Александър Бастунов възвърне равенството в 37-ата минута.

Първата по-опасна обстановка бе пред вратата на " шоколадите ", откакто в 12-ата минута Валери Домовчийски пропусна топката, до която стигна Станислав Маламов. Футболистът на домакините бе очи в очи със стража на Спортист Иван Гошев, който реагира бързо и излезе напред. Той се хвърли в краката на Маламов и съумя да предотврати нещо по-сериозно.

Две минути по-късно пловдивчани стигнаха и до попадение. Станислав Маламов проби отдясно и прати центриране в наказателното поле на гостите. Там Веселин Марчев стигна първи до топката и стреля с глава, а Иван Гошев нямаше късмет да се намеси - 1:0 за Марица.

В 24-ата минута Спортист Своге погледна към вратата на съперника. Мартин Сандов получи по десния фланг и центрира на далечната греда. Там обаче нямаше футболист на гостите, който да приключи офанзивата.

Шест минути по-късно Сандов още веднъж прати хубаво подаване в пеналтерията, а този път Радослав Живков стреля с глава. Изстрелът му обаче по никакъв метод не затрудни Илия Николов, който даже не трябваше да се намесва.

В 37-ата минута Радослав Живков получи в наказателното поле, обърна се и опита изстрел, който бе избавен от стража на Марица. При последвалия корнер топката стигна до Георги Чиликов, който обаче я пропусна и тя стигна до свободния Александър Бастунов. Той шутира и изравни - 1:1.