Отборите на Манчестър Юнайтед и Тотнъм ще се изправят един

...

Манчестър Юнайтед и Тотнъм ще се срещнат в полуфиналите на ФА Къп

Отборите на Манчестър Юнайтед и Тотнъм ще се изправят един против различен в единия полуфинал на ФА Къп, отреди тегленият през вчерашния ден чоп.

„ Червените дяволи “ победиха Брайтън енд Хоув Албиън с 2:0 вкъщи, с цел да стигнат до тази фаза, до момента в който „ шпорите “ бяха още по-убедителни – 3:0 против Суонзи. Предимството на лондончани е, че полуфиналите от шампионата се играят на „ Уембли “, където тимът семейства през целия сезон. Другият финалист в конкуренцията ще бъде избран след конфликт сред Саутхемптън и Челси. „ Сините “ от Лондон трябваше да се потрудят много крепко, с цел да вземат гостуването си на Челси с 2:1 предходната вечер. Алваро Мората даде преднина на Челси през първото полувреме, само че Джейми Варди изравни в края на втората част и вкара мача в продължения. В 105-та минута резервата Педро Родригес означи победния гол за „ сините “ и ги класира на полуфинал.