Отборите на Манчестър Юнайтед и Реал Сосиедад играят при резултат

...

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Реал Сосиедад 0:0, отмениха гол на Роналдо

Отборите на Манчестър Юнайтед и Реал Сосиедад играят при резултат 0:0 си мат от груповата фаза на Лига Европа. Двубоят започна в 22:00, а на Gong.bg ще проследим най-важните моменти минута по минута.

Манчестър Юнайтед стартира мощно, контролирайки играта и топката. В 4-та минута пристигна положително разиграване сред Фред и Каземиро, като втория прати центриране в наказателното, само че Кристиано Роналдо бе изпреварен от вратаря на гостите - Ремиро, който обаче изпусна топката. За благополучие на испанците, топката бе изчистена. В 7-та минута още веднъж Фред се изяви като главен плеймейкър за " алените дяволи ", само че още веднъж хубавата офанзива на домакините не докара до нищо.

Реал Сосиедад сътвори нещо по-опасно чак в 10-та минута, като едно центриране към централния им нападател - Садик, тормози отбраната на Манчестър Юнайтед. Нигериецът обаче не съумя да стигне до топката.

Кристиано Роналдо съвсем се измъкна от отбраната на баските, португалецът опита да се освободи с финт, само че топката му бе отнета. Така или другояче, останаха огромни подозрения за засада в обстановката. " Червените дяволи " продължиха да пробват, в 22-та минута Еланга направи доста прекрасен пробив, употребявайки безкрайната си техника, подаде на Фред, само че удара на Фред бе блокиран от бранител на испанците. След това последва корнер, в който Садик от Реал Сосиедад, докосна първи топката с глава, а тя отиде към Хари Магуайьр, само че не бе комфортна за изстрел. Само две минутки по-късно още веднъж Фред подаде основно към Кристиан Ериксен, който пък откри Кристиано Роналдо, само че португалската звезда на домакините не съумя да си овладее топката добре.

Левият фланг на Реал Сосиедад бе най-силното оръжие за възпитаниците на Иманол Алгуасил, това стана ясно в 27-та минута, като от там пристигна доста хубава офанзива за гостите, която обаче не докара до голово положение. В 36-та минута Манчестър Юнайтед даже стигна до попадение, маркирано от Кристиано Роналдо с удар с глава, след прелестно балонно центриране. Радостта на домакините обаче не продължи доста, защото страничния рефер уточни засада. ВАР удостовери това и гола бе анулиран.

LIVE / МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - РЕАЛ СОСИЕДАД 0:0

Ето и съставите на двата тима:

Манчестър Юнайтед:  1. Давид Де Хеа, 20. Диого Далот, 5. Хари Магуайър, 2. Линдельоф, 12. Тирел Мласия, 17. Фред, 18. Каземиро, 14. Кристиан Ериксен, 21. Антони, 7. Кристиано Роналдо, 36. Еланга

Старши треньор: Ерик Тен Хаг

Реал Сосиедад: 1. Ремиро, 12. Муньос, 23. Пачеко, 6. Елустондо, 18. Горосабел, 23. Брийс Мендес, 3. Зубименди, 8. Микел Мерино, 14. Такефуса Кубо, 25. Умар Седик, 21. Давид Силва

Старши треньор: И. Алгуасил

Стадион: Олд Трафорд

Главен арбитър:  Марко ди Бело (Италия)