Отборите на Манчестър Юнайтед и Нотингам Форест играят при резултат

...

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Нотингам Форест 2:0, ВАР отмени гол на гостите

Отборите на Манчестър Юнайтед и Нотингам Форест играят при резултат 2:0 в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. В 20-ата минута Маркъс Рашфорд изведе " алените дяволи " напред в резултата. Само три минут по-късно Марсиал удвои преднината на домакините.

Първият по-опасен миг бе пред вратата на Нотингам Форест. Рашфорд получи топката на далчната греда, открит от Антони Марсиал. Десетката на " алените дяволи " пое топката на гърди и даже насочи удар след залъгващо придвижване. Той обаче бе блокиран, само че топката попадна в краката на Маласия, който също насочи изстрел на собствен ред. Този път Уейн Хенеси трябваше да се намесва, а откакто игра с топката тя се отби и в гредата, само че не попадна във вратата на гостите.

В 13-ата минута Райън Йейтс от състава на Нотингам Форест проби самостоятелно отдясно, стигайки до наказателното поле. Той опита подаване съвсем от аутлинията, само че то бе блокирано, а топката излезе в корнер. Гостите не се възползваха от ъгловия удар по най-хубавия метод, а даже дадоха късмет на " алените дяволи " да контраатакуват. Защитата на Нотингам Форест обаче се оправи.

В 20-ата минута Кристиан Ериксен изненада гостите с корнер изпълнен по земя. Датчанинът пусна подаване в наказателното поле, а до топката стигна Маркъс Рашфорд, който с едно допиране насочи удар и то в мрежата зад Уейн Хенеси - 1:0.

Само три минути по-късно Антони Марсиал удвои преднината на домакините, откакто Рашфорд се оправи с двама бранителя на Нотингам и откри сътрудника си, който също стреля с едно допиране от придвижване, отвън наказателното поле. Ударът му бе лек, само че изненада Уейн Хенеси, който макар че стигна до топката, не съумя да я избие - 2:0.

Най-доброто състояние за Нотингам Форест от началото на мача бе удар от сериозна отдалеченост в 33-ата минута. Мощният изстрел бе дело на Райън Йейтс. Давид де Хеа бе на вярното място и се намеси, спасявайки даже с тяло.

Пет минути преди края на първото полувреме Джеси Лингард получи късмет да центрира от директен свободен удар. Той изпрати хубаво подаване към далечната греда, където Райън Йейтс се освободи и стрела с главата. Топката попадна във вратата на " алените дяволи ", само че насладата на гостите бе къса, защото попадението бе анулирано поради засада на Ауоний, в чийто крайник топката рикошира след удара на Йейтс и чак по-късно се озова в мрежата.

LIVE / Манчестър Юнайтед - Нотингам Форест 2:0

1:0 Маркъс Рашфорд 20'

2:0 Антони Марсиал 23'

Съставите на двата тима:

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 29. Уан-Бисака, 19. Рафаел Варан, 23. Люк Шоу, 12. Маласия, 18. Каземиро, 14. Кристиан Ериксен, 21. Антони, 8. Бруно Фернандеш, 9. Антони Марсиал, 10. Маркъс Рашфорд

Старши треньор: Ерик загар Хаг