Отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул играят при резултат 1:1

...

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Ливърпул 1:1, Лалана връща мърсисайдци в двубоя, очакват се напрегнати финални минути

Отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул играят при резултат 1:1 в следващ епизод от съперничеството сред двата най-титулувани гранда в британския футбол. Маркъс Рашфорд откри в 36-ата минута, а резервата Адам Лалана изравни в 85-ата минута . Срещата можете да я наблюдавате посредством директното предаване на DIEMA SPORT 2 и онлайн на PLAY DIEMA XTRA . Мохамед Салах е отвън групата на Ливърпул, откакто не съумя да се възвърне от травма, получена на мача с Лестър преди две седмици. Жоел Матип, който подписа нов контракт с клуба до 2024 година, се завръща в отбора, както и вратарят Алисон. Давид де Хеа е титуляр за "червените дяволи ".

Първата по-опасна обстановка пристигна в шестата минута, когато Ашли Йънг центрира от фаул в наказателното поле, само че играчите на Ливърпул, които през днешния ден играят в бяло, съумяха да изчистят топката.

Три минути по-късно Роберто Фирмино нанесе първия изстрел към една от двете порти, само че той бе много неакуратен.

Джорджиньо Вайналдум опита изстрел в 13-ата минута, само че Давид Де Хеа избави. В 21-ата минута Андреас Перейра шутира, само че топката се отби в бранител на "мърсисайдци " и излезе в ъглов удар, от който не последва нищо рисково.

В 26-ата минута Скот МакТоминей също опита удар, само че топката попадна в ръцете на Алисон.

В 36-ата минута Юнайтед поведе. Дивок Ориги загуби топката в центъра и тя стигна до Даниел Джеймс. Той проби на скорост отдясно и центрира в наказателната поле, където Маркъс Рашфорд засече топката и вкара за 1:0. Гостите имаха искания за обстановката, при която Ориги загуби топката и тя бе преглежда с ВАР заади подозрения за нарушаване. В последна сметка такова нямаше и попадението беше зачетено.

Точно преди почивката Ливърпул означи гол, само че той бе анулиран поради игра с ръка на Садио Мане. Отново системата ВАР трябваше да бъде употребена в обстановката, при която Мане овладя топката и преодоля Линдельоф, след което прати топката във вратата на Де Хеа. Повторенията обаче демонстрираха, че сенегалецът играе с ръка в опита си да овладее топката и резултатът остана неизменен.

HALF-TIME Man Utd 1-0 Liverpool

Marcus Rashford gives the home side the lead in #MUNLIV pic.twitter.com/l5PYzlFpH7
— Premier League (@premierleague) October 20, 2019
Юрген Клоп пръв реши да предриеме смяна и в игра се появи Алекс Окслейд-Чембърлейн, който размени Дивок Ориги в 60-ата минута. Точно той опита изстрел четири минути по-късно, който обаче беше неакуратен.

В 67-ата минута Рашфорд проби добре и си освободи място за изстрел от границата на наказателното поле, който обаче профуча покрай лявата греда на Алисон. Малко по-късно в игра се появи и Адам Лалана, който размени капитанът Джордан Хендерсън.

В 82-ата минута Наби Кейта влезе на мястото на Джорджиньо Вайналдум, като тове бе и последната смяна, която можеше да извърши Клоп.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 1:1

1:0 Маркъс Рашфорд 36'

1:1 Адам Лалана 85'

Стартови сформира на двата тима:

Манчестър Юнайтед (3-4-3): 1. Давид де Хеа - 29. Аарън Уан-Бисака, 2. Виктор Линдельоф, 5. Хари Мауайър, 18. Ашли Йънг (к) - 39. Скот МакТоминей, 38. Аксел Туанзебе, 17. Фред - 15. Андреас Перейра, 10. Маркъс Рашфорд, 21. Даниел Джеймс

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Ливърпул (4-3-3): 1. Алисон - 26. Андрю Робъртсън, 4. Върджил ван Дайк, 32. Жоел Матип, 66. Трент Александър-Арнолд - 5. Джорджиньо Вайналдум (8. Наби Кeйта 84'), 3. Фабиньо, 14. Джордан Хендерсън (к) (20. Адам Лалана 71') - 27. Дивок Ориги (15. Алекс Окслейд-Чембърлейн 60'), 9. Роберто Фирмино, 10. Садио Мане

Мениджър: Юрген Клоп