Отборите на Лудогорец и Локомотив Пловдив играят при във втория

...

НА ЖИВО: Лудогорец 2:0 Локомотив Пловдив, греда и за орлите

Отборите на Лудогорец и Локомотив Пловдив играят при във втория дуел от петъчната стратегия на втория кръг в efbet Лига. Бернард Текпетей откри в 50-ата, а Каули Оливейра удвои в 87-ата минута. Срещата на стадион „ Хювефарма Арена “ може да я наблюдавате директно в ефира на DIEMA SPORT , както и онлайн на.

/ /

В първия четвърт час от мача играта беше равностойна, като играчите на Лудогорец владеха повече топката, само че чисти положения липсваха и пред двете порти. Първият удар беше насочен от Бърнард Текпетей точно в 15-ата минута от границата на наказателното поле след хубава композиция с Доминик Янков и Матиас Тисера, само че бе прекомерно неакуратен.

Домакините продължиха да са по-активният отбор и в 25-ата минута Доминик Янков центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Оливие Вердон се измъкна от опеката си и нанесе мощен удар от въздуха, който обаче мина много над напречната греда на Илко Пиргов.

Лудогорец контролираше темпото в идващите минути, само че по този начин и не успяваше да заплаши съществено вратата на гостите. В 33-ата минута Сисиньо центрира рисково в наказателното поле отдясно, където Илко Пиргов изпусна в началото топката, а Рик Джонатан се опита да я доближи, само че и извърши нарушаване против вратаря на "черно-белите ".

Към края на първото полувреме и двата тима се активизираха и имаха по една нелоша обстановка за гол.

Първият прецизен удар и действителен късмет за попадение пристигна в 38-ата минута и бе на сметката на "орлите ". Тогава Дени Групер изстреля мощно топката непосредствено от директен свободен удар пред наказателното поле, само че Пиргов съумя да избие над вратата в корнер, откакто кълбото попадна в обсега му в центъра на вратата.

Три минути по-късно Локо Пловдив отговори със скоростна офанзива. Александър Василев бе изтърван от Сисиньо и центрира рисково отляво в наказателното поле, където доста малко обаче не доближи на Преслав Боруков да стигне до топката и да нанесе удар с глава.

В 44-ата минута гостите от Пловдив получиха страхотна опция да открият резултата. Сисиньо сбърка в неврологична зона отдясно на границата на наказателното си поле, което разреши на Георги Каракашев да отнеме, след което той откри по тревата непокрития Димитър Илиев, само че капитанът на „ смърфовете “ стреля от добра позиция над вратата на Симон Слуга.

Лудогорец откри резултата пет минути след началото на втората част. Рик Джонатан получи на десния фланг и влезе във вътрешността, след което комбинира с Текпетей, който залъга двама противници и стреля технично по тревата към далечния ъгъл, а топката се отби от дясната греда и попадна в долния ъгъл на сюрпризирания Пиргов, който не помръдна - 1:0.

В 54-ата минута домакините имаха страховит късмет за втори гол. След бързо изпълнен тъч Матиас Тисера бе изведен на фланга, надбяга Райън Бидунга, влезе в наказателното поле отдясно и остана самичък против Пиргов, само че реши да го финтира, а стражът съумя да го блокира, след което бранител почисти топката.

Шампионите бяха доста рискови в тези минути и в 59-ата минута още веднъж Тисера имаше опция да се разпише. Този път Янков изведе отлично аржентинеца отдясно в половината на Локомотив, където нападателят още веднъж се измъкна от Бидунга, влезе в наказателното поле и опита да копне топката над излезлия да го пресрещне Пиргов, само че неопределено около лявата греда.

В 66-ата минута Лудогорец пропусна нов късмет за второ попадение. Янков центрира от ъглов удар в наказателното поле, където на първа греда Шоу се размина с топката, която обаче доближи до Вердон, само че бранителят не съумя да нанесе прецизен изстрел от чиста позиция.

Двадесет минути преди края на постоянното време Рик насочи мощен удар от отдалеченост, само че много над вратата.

Локомотив можеше да изравни резултата в 78-ата минута, когато обаче удари греда. Милош Петрович центрира отдясно на първа греда, където Ивайло Димитров изпревари Игор Пластун на границата на вратарското поле и стреля с глава, само че топката се отби от лявата греда на Слуга. След това Сисиньо почисти пред погледа на Карагарен.

В 84-ата минута още веднъж Петрович центрира в наказателното поле отдясно на крайници на Преслав Боруков към точката за дузпа, само че ударът на нападателя мина високо над вратата.