Отборите на Лудогорец и Хебър играят при резултат 2:0 в

...

НА ЖИВО Sesame Купа на България: Лудогорец – Хебър 2:0, Джонатан с втори гол

Отборите на Лудогорец и Хебър играят при резултат 2:0 в първи полуфинален конфликт от Sesame Купа на България. Рик Джонатан откри резултата още в 4-ата минута, а в 21-ата удвои.

Двубоят на стадион „ Хювефарма Арена “ в Разград започва в18:45 часа. Двубоя може да гледате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и да следите всичко най-важно преди, по време и след мача в Gong.bg.

Двамата старши треньори Георги Дерменджиев и Любослав Пенев направиха някои промени в съставите си спрямо дуела сред двата отбора за шампионата преди няколко дни. След дълго неявяване от терените поради контузия, в стартовия състав на първенците се завърна Антон Недялков. Като титуляр стартира също и Бърнард Текпетей, за който имаше разнопосочни информациите, че може да пропусне срещата поради здравословни проблеми.

Двубоят в Разград стартира чудесно за домакините, които имаха потребност от едвам четири минути, с цел да открият резултата. Това се случи още при първата малко по-опасна офанзива на „ орлите ”. Антон Недялков откри Текпетей с дълго подаване на границата на наказателното поле, нападателят овладя и продължи надясно към Сон. Крайният защитник незабавно центрира в пеналта, където бранител на Хебър не съумя да почисти добре топката и я прати на крайници на Рик Джонатан, който с лекост прати топката в мрежата от десетина метра.

Въпреки ранния гол домакините продължиха да нападат масирано и в десетата минута Бърнард Текпетей също имаше опция да обстрелва вратата на гостите. Той получи на границата на наказателното поле, настройки топката на десния си крайник и стреля, само че Дебърлиев внимаваше и мазета в ъглов удар.

LIVE • ЛУДОГОРЕЦ – ХЕБЪР 2:0

1:0 Джонатан 4', 2:0 Джонатан 21'