Отборите на Лудогорец и Етър играят при резултат 1:0 в

...

НА ЖИВО: Лудогорец - Етър 1:0, снаряд от Фон Витри

Отборите на Лудогорец и Етър играят при резултат 1:0 в мач от втория кръг на еfbet Лига. Аслак декор Витри даде преднина на " орлите " с топовен изстрел в 18-ата минута на мача.

На Gong.bg ще проследим онлайн всичко най-интересно от дуела.

Лудогорец пое контрола над топката още от първата минута и опита да заплаши Мартин Величков с няколко центрирания в наказателното на гостите. Едно от тях бе дело на Текпетей, който проби по левия фланг, а в пеналтерията стражът на Етър се размина с топката. Защитниците обаче се оправиха и почистиха.

Натискът на " орлите " продължи, а в 13-ата минута разбъркване в наказателното поле на Етър докара до два изстрела. Първо Текпетей опита да вкара, а по-късно и Доминик Янков. И двата шута обаче бяха блокирани от Пламен Димов.

Три минути след това отново Бърнард Текпетей сътвори най-сериозни проблеми на защитата на гостите. Той стреля по земя от отдалеченост, а Мартин Величков бе задължен да се намеси. Топката излезе в корнер, от който Лудогорец не се възползва по най-хубавия метод.

Първата добра обстановка за " болярите " пристигна в 17-ата минута, когато Серджио Падт трябваше да се намесва, с цел да извади удар на футболист от гостите.

Минута след това Аслак Фон Витри напредна с топка в крайници и нанесе топовен изстрел отвън наказателното поле. Мощният му шут не остави никакви шансове на стража на Етър - 1:0 за разградчани.

Лудогорец продължи да играе с въодушевление и да основава положения пред вратата на " болярите ". В 23-ата минута  Аслак декор Витри проби отдясно и нахлу в пеналтерията на " болярите ". Той потърси с пас по земя новото попълнение на " орлите " Квадво Дуа, който опита триково с пета да добави топката в мрежата на гостите. Изпълнението му обаче мина настрана от задачата.