Отборите на Лудогорец и Черно море играят при резултат 2:2 в

...

НА ЖИВО: Лудогорец - Черно море 2:2, гостите с човек по-малко

Отборите на Лудогорец и Черно море играят при резултат 2:2  в един от най-интересните конфликти от 23-ия кръг на efbet Лига. Исмаил Иса откри в 8-ата минута, а 12 по-късно Десподов изравни. Двубоят започва в 14:15 часа и може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим развиването на мача онлайн, като в уеб страницата ни може да намерите забавни видеоматериали от стадион „ Хювефарма сцена ”.

Двубоят e първи за Ивайло Петев след завръщането му отпред на първенците.

Мачът на стадион „ Хювефарма сцена ” стартира в равностойно движение, като футболистите на двата отбора не предприемаха непотребни опасности и играта се водеше най-вече в центъра на терена. Резултатът в мача бе открит при първата заплаха пред една от двете порти, а голът пристигна след групова неточност в защитата на домакините от Лудогорец в 8-ата минута.

Цели четирима играчи на гостите от Варна съумяха да разиграят свободно преди топката да стигне до Исмаил Иса в наказателното поле. Виктор Попов комбинира с Мазир Сула отдясно, а той от своя страна незабавно намери Алекс Фернандес пред наказателното поле. Халфът видя, че Иса е безусловно непокрит в пеналта и пусна пас към него, а Иса от своя страна овладя и с обмислен удар в десния ъгъл на вратата откри резултата.

Домакините реагираха като ужилени и небрежно сътвориха няколко отлични шанса да изравнят резултата. Тодор Неделев бе доста покрай това, откакто опитва да изненада Иван Дюлгеров с удар по диагонала. Новото попълнение на разградчани насочи доста точно топката, само че шансът не бе на негова страна. Неделев бе обезверен от напречната греда, в която се спря топката. Малко по-късно Кирил Десподов също опитва шанса си, само че и той не уцели вратата.

В 20-ата минута обаче Десподов бе непогрешим. Тодор Неделев откри Тиаго пред наказателното поле, който незабавно отклони към Десподов надясно. Нападателят прескочи топката и залъга бранителя до себе си, а незабавно по-късно стреля неспасяемо в десния крайник за 1:1.

След изравнителния гол домакините продължиха да играят по-силно и да основават по положителните положения пред противниковата врата. След осъществяване на корнер от страна на „ орлите ” и центриране в наказателното поле, Стефан Велев опита да почисти топката, само че не я отигра доста добре и тя профуча над личната му врата.

В 32-ата минута домакините бяха доста покрай това да стигнат до цялостен поврат на резултата. Пипа получи по дясното крило и напредна несмущаван от никого преди да центрира в пеналта, където влезлият на скорост Доминик Янков стреля. Той обаче бе притиснат от защитник на Черно море и не съумя да насочи прецизен удар.

Само две минути по-късно обаче, гостите още веднъж удариха. След офанзива през центъра и позната композиция сред Сула, Алекс Фернандес и Исмаил Иса, последният получи в наказателното поле и още веднъж самичък против Серджио Пад не сгреши – 2:1!

Втората част предстоящо стартира с напън на домакините. Не бе минала и минута след подновяването на играта, когато Лудогорец стигна до ъглов удар. След центрирането пред Дюлгеров, Живко Атанасов работи авторитетно и почисти. В 50-ата минута Кирил Десподов имаше нов късмет да стреля към вратата на съперника, само че след рикошет в защитник, топката не затрудни стража на варненци. Минута по-късно Лудогорец пропусна превъзходен късмет. Пипа още веднъж се бе присъединил в предни позиции и центрира чудесно от десния фланг. Педро Нареси нанесе мощен удар с глава, само че Дюлгеров акробатично паси и предотврати сигурен гол.

Положенията пред вратата на гостите продължаваха да се редят едно след друго. Доминик Янков и Игор Тиаго също имаха своите шансове. Удар на халфа на домакините бе блокиран от бранител на Черно море, до като изстрел на Тиаго с глава след доста положително центриране на Десподов, мина около вратата.

LIVE • ЛУДОГОРЕЦ – ЧЕРНО МОРЕ 2:2