Отборите на Локомотив София и ЦСКА 1948 не се победиха

...

Локо Сф и ЦСКА 1948 сътвориха стихия на Васил Левски, съдийска смяна беляза мача

Отборите на Локомотив София и ЦСКА 1948 не се победиха и приключиха 2:2 в единствения мач от 16-ия кръг на efbet Лига през днешния ден. Първото полувреме ни предложи същинска вихрушка от голови обстановки. Резултатът бе открит в 16-ата минута с гол от дузпа на Октавио. Само три минути по-късно Георги Русев върна паритета. В края на първата част Александър Александров още веднъж изведе "железничарите " напред, а след подновяването на играта Ивайло Чочев още веднъж възвърне равенството. Десет минути преди края на срещата се наложи съдийска промяна, откакто Ивайло Стоянов се контузи.

Срещата започва умерено, само че единствено след 14 минути игра младежкият национал Симеон Петров влезе безумно в краката на Божидар Кацарев и подари дузпа на съперника. Зад бялата точка застана Октавио, който с мощен изстрел в десния ъгъл на Даниел Наумов откри за 1:0.

Радостта на Локо Сф продължи едвам три минути, защото Георги Русев мигновено върна равенството. Крум Стоянов напредна отляво и подаде успредно на голлинията към Георги Русев, който с лекост прати топката във вратата на Любенов. Голът бе тестван с ВАР поради подозрения за засада, само че след инспекцията попадението бе зачетено.

В 24-ата минута Александър Александров прати топката в мрежата на Наумов, само че след дълга ВАР инспекция голът бе анулиран поради засада.

В самия завършек на първата част ЦСКА 1948 получи правото да извършва свободен удар. Александров изненада и насочи пряк изстрел, само че топката срещна напречната греда.

За да е цялостна драмата, в продължението на първата част Александър Александров донесе нов задатък на "железничарите " в своя мач №100 с фланелката на Локо Сф. Александров получи подаване от Раел Лолала и имаше цялото време на света да настройки топката на левия си крайник и да стреля. Наумов не съумя да се намеси, а от непосредствена непосредственост Димитър Пиргов чукна топката, която влетя в мрежата.

Второто полувреме стартира с искания за дузпа на символичните домакини, откакто топката срещна ръката на Крум Стоянов, която обаче бе компактно прилепена до тялото му.

В 58-ата минута Ивайло Чочев стреля непосредствено от свободен удар. Стената подлъга Александър Любенов, който се хвърли в неверния ъгъл, след което опита да поправи грешката си, само че бе прекомерно късно и топката влетя в мрежата му.

Десетина минути преди края на мача се наложи съдийска промяна. Главният рефер на дуела - Ивайло Стоянов, даде знак, че няма да успее да продължи срещата поради проблеми с левия прасец и бе сменен от четвъртия арбитър Васимир Маруан Ел-Хатиб.

Последните секунди на мача още веднъж бяха трагични, откакто символичните домакини получиха правото да извършват свободен удар, след който топката излезе в ъглов удар, а Васимир Ел-Хатиб свири завършек на срещата, което вбеси играчите на Иван Колев, както и част от последователите по трибуните.

Така двата отбора взеха по точка, което не трансформира изключително ситуацията им. ЦСКА 1948 остава десети с 15 пункта, а Локо Сф е позиция по-долу със същия брой.

Локо Сф - ЦСКА 1948 КР 2:2
1:0 Октавио (д.) 16'
1:1 Георги Русев 19'
2:1 Александър Александров 45+3'
2:2 Ивайло Чочев 58'