Отборите на Локомотив Пловдив и Черно море играят при резултат

...

НА ЖИВО: Локо Пд 1:1 Черно море, две дузпи в мача

Отборите на Локомотив Пловдив и Черно море играят при резултат 1:1 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Резултатът бе открит от Пабло Гарсия от дузпа в 12-ата минута, а също от 11-метров углавен удар, Димтиър Илиев изравни.

Двубоят започва в 15:00 часа и може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим срещата.

Мачът на стадион "Локомотив " в Пловдив е следят и от националния селекционер Ясен Петров.

Двубоят в Пловдив стартира двуостро и единствено в първите три минути на срещата двата отбора съумяха да стигнат до положения пред противниковата врата. Първо домакините получиха правото да изпълнят директен свободен, а с неготово осъществяване се нагърби Парвиз Умарбаев. Изстрелът му обаче не попадна в задачата. Гостите дадоха отговор съвсем мигновено. След центриране отляво и интервенция на Илко Пиргов, топката попадна на пътя на Васил Панайотов, който опитва мъчно осъществяване от въздуха, пращайки топката в навън. Още в идната офанзива Панайотов бе изведен в наказателното поле и стреля от близка отдалеченост, само че вратарят на домакините парира.

В 9-ата минута гостите от Варна стигнаха до дузпа за нарушаване на Кристиан Гомис против Евгений Сердюк. Нападателят на „ моряците” бе изведен зад защитата на домакините, само че тъкмо когато навлизаше в наказателното поле бе бутнат от бранителя на Локомотив. Домакините претендираха, че нарушаването е осъществено отвън рамките на наказателното поле, само че в последна сметка, след дълго ревизиране на обстановката с ВАР, отсъждането на Георги Давидов бе доказано.

С осъществяването на дузпата се нагърби Пабло Гарсия, който стреля мощно, и макар че Илко Пиргов докосна топката, въпреки всичко бе прецизен за 1:0.

Следващата обстановка в мача бе на сметката на „ смърфовете”, които бяха доста покрай равнене на резултата. Парвиз Умарбаев получи отляво и центрира доста точно в наказателното поле, където Георги Минчев бе оставен непокрит и стреля, само че прати топката около вратата.

В 35-ата минута бе отсъдена втора дузпа в мача, този път в интерес на домакините. След офанзива отляво, топката бе центрирана в наказателното поле, къде след прикосновение сред Живко Атанасов и Салинас, футболистът на домакините падна на терена, а Георги Давидов уточни бялата точка. Ситуацията също бе прегледана с ВАР, а решението на рефера още веднъж доказано.

Димитър Илиев застана зад топката и не срещна особени компликации да преодолее вратаря на гостите, пращайки го в противоположния ъгъл за 1:1.

В заключителните минути на първото полувреме „ смърфовете” имаха две отлични благоприятни условия да излязат напред в резултата. Първо Парвиз Умарбаев обстрелва вратата на гостите, само че Иван Дюлгеров сподели отличен инстикт и мазета в корнер. Малко по-късно Мартин Паскалев стреля с глава след подаване на Умарбаев, само че стражът на „ моряците” още веднъж бе на мястото си и избави.