Отборите на Локомотив Пловдив и Арда играят при в последен

...

НА ЖИВО: Локомотив Пловдив 1:0 Арда, домакините с 10 души, Карагарен откри

Отборите на Локомотив Пловдив и Арда играят при в финален мач от петия кръг на efbet Лига. Бирсент Карагарен откри в 46-ата минута. В 37-ата минута пък Пиер Зебли беше изпъден с пряк червен картон. Срещата на стадион „ Локомотив “ може да я наблюдавате директно в ефира на DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Победа на един от двата тима ще го качи на върха във краткотрайното класирането, измествайки водача ЦСКА 1948. Не е за занемаряване обаче фактът, че шест от 9-те последни мача сред Локомотив Пд и Арда приключиха без победител. Отборите от Пловдив и Кърджали стартираха сезона с по 3 победи и една загуба.

/ /

Срещата започва с отличен късмет за Локомотив Пловдив още преди да е изтекла и първата минута. Бирсент Карагарен беше изведен отляво в половината на Арда на скорост и центрира към далечната греда за Бабакар Дион, само че Александър Георгиев съумя да блокира изстрела му. Секунди по-късно, домакините извършиха странично мятане, като топката стигна до Карагарен, който стреля в наказателното поле, само че над вратата на Васил Симеонов.

Следващата забавна обстановка пристигна чак в 20-ата минута, когато Бабакар Дион опита ексцентричен изстрел отдясно на наказателното поле сред играчи на гостите, който беше ориентиран към близкия ъгъл на Симеонов, който обаче улови топката.

В 29-ата минута Арда удари греда с първата си по-опасна офанзива. Христо Иванов завоюва въздушното единоборство в половината на Локомотив, след което комбинира с Ласана Н’Диайе вдясно. Малиецът пък обърна франта на офанзива наляво за Иван Тилев, който пък технично с пета даде топката на Александър Георгиев отляво в наказателното поле, а той стреля мощно в близкия ъгъл, само че кълбото се отби от дясната греда на Илко Пиргов.

В 34-ата минута Локо Пд остана с човек по-малко. Тогава Пиер Зебли фаулира Светослав Ковачев, който се измъкваше зад тила му и излизаше самичък против вратаря Пиргов. Първоначално основният арбитър Георги Димитров му сподели единствено жълт картон, само че откакто преразгледа обстановката със системата ВАР, реферът реши, че ще анулира жълтия и подвигна на котдивоареца пряк червен картон три минути по-късно.

Две минути преди края на първата част получилият по-рано удар в главата Мартин Паскалев бе наложително сменен от Луан Да Силва.

Само 18 секунди след старта на втората част обаче Локомотив откри резултата. Преслав Боруков получи на централния кръг, обърна се елегантно, след което направи превъзходен самостоятелен рейд към наказателното поле, влезе в него отдясно, оправи се с състезател на гостите и подаде за Карагарен на първа греда, който бе с тил към вратата, само че с пета съумя да вкара топката във вратата на Симеонов за 1:0.