Отборите на Ливърпул и Тулуза играят при резултат 3:1 в

...

НА ЖИВО: Ливърпул - Тулуза 3:1, Нунес също бележи

Отборите на Ливърпул и Тулуза играят при резултат 3:1 в мач от Група Е на Лига Европа. Диого Жота даде преднина на домакините още в 9-ата минута на дуела. Само седеми минути след френският отбор изравни с гол на Далинга. Ендо даде нов задатък на мърсисайдци.

Мърсисайдци поведоха в 9-ата минута. Диого Жота получи, спря си топката на гърди и потегли на самостоятелен рейд. Той съумя да се измъкне от двама играчи на гостите, след което навлезе в наказателното поле, финтира и прати топката около стража на Тулуза и във вратата.

В 14-ата минута домакините бяха близо на два пъти да отбележат. Първо удар на Матип след корнер бе блокиран, а по-късно на добра позиция бе Дарвин Нунес, който получи в пеналтерията и стреля, само че Рест блесна с отлична интервенция. ВАР даже ревизира обстановката за игра с ръка и евентуална дузпа, само че до углавен удар не се стигна.

Само две минути по-късно Тулуза стигна до изравнителен гол след групова неточност в отбрана. Младокът Люк Чембърс изпусна Далинга, а пък Трент покри засадата и по този начин футболситът на френския отбор остана очи в очи с Келъхър. Той резервира самообладание и прати топката под тялото на стража за 1:1.

Ливърпул още веднъж поведе в резултата, откакто в 31-ата минута Александър-Арнолд прати положително центриране към Ендо. Той пък стигна до топката и с глава я прати в мрежата на Тулуза.