Отборите на Ливърпул и Евертън завършиха наравно 1:1 в мърсисайдското

...

Дербито на Мърсисайд завърши без победител

Отборите на Ливърпул и Евертън приключиха наедно 1:1 в мърсисайдското дерби от 16-ия кръг във Висшата лига. Двубоят на „ Анфийлд “ мина под превъзходството на домакините, които обаче пропуснаха да запишат третата си поредна победа в шампионата. Играчите на Юрген Клоп сътвориха редица положения пред вратата на съперника, само че многото пропуски ги лишиха от трите точки.

Намиращият се в отлична форма Мохамед Салах откри резултата в интерес на Ливърпул, откакто осъществя страховит гол в 42-ата минута. Египетският национал мина като на смешка през няколко бранители на гостите и с доста техничен удар изпрати топката в горния десен ъгъл на Джордан Пикфорд, реализирайки 13-ия си гол във Висшата лига.

След почивката обаче „ карамелите “ съумяха да се доберат до точката. В 75-ата минута Уейн Рууни възвърне равенството, разписвайки се след сполучливо осъществяване на 11-метров углавен удар.

В класирането Ливърпул заема четвъртата позиция с 30 точки, до момента в който Евертън е десети с 19. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg