Отборите на Лил и Ним не успяха да излъчат победител

...

Лил и Ним завъртяха зрелищно реми

Отборите на Лил и Ним не съумяха да излъчат победител в дуела между тях от 9-ия кръг на френската Лига 1. Двубоя завърши при резултат 2:2, а това попречи на „ песовете” да се завърнат в топ 3 на подреждането.

Лил откри резултата посредством Лоик Реми още в 12-ата минута, само че късно в продължението на първата част, Ним съумя да изравни от дузпа. Точен от бялата точка бе Рипар.

През втората част гостите съумяха да стигнат да цялостен поврат посредством Денки, който засече топката отблизо разстояние след пас отдясно. Крайния резултат бе завършен в 79-ата минута, когато след меле в наказателното поле на Ним, Осимен бе най-съобразителен и от няколко метра направи 2:2.

След хикса Лил заема петото място във краткотрайното класиране с актив от 15 точки, Ним е четиринадесети с девет пункта.