Отборите на Левски и ЦСКА ще спорят за титлата във

...

Ясна е програмата на волейболния финал между Левски и ЦСКА

Отборите на Левски и ЦСКА ще спорят за купата във волейбола при мъжете. Вчера „ сините ” се постановиха над Нефтохимик и завоюваха серията с 3:1 победи, което им обезпечи място във финала за купата. Левски не е играл на край в шампионата от 2014 година.

„ Червените ” пък се оправиха с отбора на Дея спорт.

Левски печели последния си трофей преди тъкмо 15 години - когато се изправя против " алените ".

Последният край за " сините " в елита е през 2014 година, когато се изправиха против Марек Юнион-Ивкони (Дупница) и отстъпиха с 0:2 в серията.

През сезона ЦСКА отстъпи на Левски и в двете срещи посред им - надлежно с 0:3 и 2:3 гейма.

„ Вечно дерби ” във край последно имаше през сезон 2009/2010, когато " алените " надвиха с 3:0 победи.

В тазгодишната крайна серия " сините " имат домакинско преимущество, като по-предно класиран отбор. Битката за трофея стартира на 20 април (събота) в зала " Левски София ". Играе се до три победи от пет мача.

Следващите дуели са на 23 април, 26 април, а в случай че се стигне до четвърта и пета среща, те ще се проведат на 29 април и 2 май.