Отборите на Левски и Спартак (Варна) завършиха при резултат 5:0

...

Левски разгроми Спартак Варна с 0:5

Отборите на Левски и Спартак (Варна) приключиха при резултат 5:0 в среща от 2-ия кръг на efbet Лига. Филип Кръстев бе прецизен на два пъти, един път от дузпа в 40-ата минута и с гол в 87-тата. Автор на два гола стана и Билал Бари, който в 69-та минута след пас от центриране насочи топката с глава право във вратата на Спартак. Идентичен удар последва и в 83-тата минута от негова страна. Оформящият резултата гол пристигна в продължението на мача, когато в 93-тата минута Марин Петков наниза петото попадение за Левски.

Още в 4-ата минута Левски имаше опция за гол посредством Бари, който с глава можеше да се разпише след центриране от фаул. Последваха още два удара в границите на няколко минути – Георги Миланов и Уелтон стреляха, само че неопределено към задачата. На два пъти стражът на „ соколите ” Дичевски мазета няколко топки от футболисти в синьо и съумя да опази вратата си „ суха ” до 40-та минута. Тогава Бари бе фаулиран в наказателното поле от излезлия напред Дичевски. Попадението пристигна в края на първата част след осъществяване на дузпа, в жанр „ паненка ” от Филип Кръстев.

През втората част още веднъж Левски бе по-активният от двата отбора в мача. В 54- та минута Килиан ван дер Каап бе оставен непокрит след центриране от фаул. Скочи високо над отбраната на „ соколите ” в наказателното поле и с глава насочи красиво към вратата, само че там бе Дичевски, който още веднъж чудесно улови.

В 63-та минута Роналдо остана самичък против опразнената врата на „ соколите ”, стреля, топката доближи до Билал Бари, само че и той се размина с гол. Само след три минути още веднъж Бари бе пред вратата на „ соколите ”, където след центриране топката попадна върху главата на нападателя и без проблем бе осъществен вторият гол в мача.

Единственият изстрел за „ соколите ” бе посредством капитана Янчо Андреев, който срещна гредата.

На два пъти още веднъж Дичевски бе на позицията си и мазета чисти положения на футболисти в синьо, само че в 83-та минута Билал Бари се разписа за повторно в мача с глава след идентично състояние от предходния гол. Не закакъсня и четвъртият гол, негов създател стана Филип Кръстев, който се разписа в 87-та минута. Влезлият в 85-та минута Марин Петров нансе последния удар във вратата на „ соколите ” за крайното 5:0.

Стартови сформира:

ПФК Левски: 13. Николай Михайлов (капитан), 5. Келиан ван дер Каап, 7. Георги Миланов (4. Нейтърн Олдър), 8. Андриан Краев (14. Илиян Стефанов), 17. Уелтън (27. Асен Митков), 18. Роналдо Соарес Дос Сантос (88. Марин Петров), 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев (2. Жереми Петри), 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба

Резерви: 1. Пламен Андреев, 2. Жереми Петри, 4. Нейтън Олдър, 14. Илиян Стефанов, 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

ФК Спартак: 21. Иван Дичевски, 19. Никола Борисов, 22. Сами Ел Анаби, 51. Илкер Будинов (12. Генади Луго), 2. Велислав Боев, 30. Божидар Васев (7. Георги Бабалиев), 17. Цветан Илиев, 13. Руслан Черненко, 11. Виктор Митев ((71. Георги Чукалов), 10. Янчо Андреев (капитан) (20. Николай Иванов), 24. Лиандро Мартис (45. Даниел Начев)

Резерви: 1. Християн Христов, 12. Генади Луго, 23. Проспер Менди, 3. Ибрям Ибрям, 45. Даниел Начев, 7. Георги Бабалиев, 9. Мехмед Сабри, 20. Николай Иванов, 71. Георги Чукалов

Старши треньор: Васил Петров

Главен арбитър: Валентин Железов
Източник: moreto.net