Отборите на Левски и словенския Домжале играт при резултат 1:0

...

НА ЖИВО: Левски - Домжале 1:0, греда за сините

Отборите на Левски и словенския Домжале играт при резултат 1:0 в първата контролна среща на "сините " по време на лагера им в хърватския град Умаг. В 23-ата минута Марин Петков откри.

Столичани ще останат в Хърватия до 3 февруари, като отборът ще изиграе още 4 контроли – против Подбескидзе, Копер, Олимпия и Сараево.

"Сините "стартираха дуела настървено и се настаниха бързо в половината на своя съперник, като Найджъл Робърта насочи първия изстрел към някоя от двете порти, само че бе блокиран.

В осмата минута Левски имаше превъзходен късмет да открие, откакто Робърта притисна защитник на Домжале, който не съумя да върне по най-добия метод към вратаря си Сорчан. Стражът обаче също не съумя да избие добре топката, която попадна на крайници Марин Петков, който стреля, само че Сорчан съумя да го блокира.

Първите 15-ина минути минаха под диктовката на "сините ", които пресираха добре словенците и не им оставяха доста шансове за офанзиви.

В рамките на една минута Домжале извършиха три корнера, които обаче не доведоха до нещо по-опасно пред Николай Михайлов.

В 20-ата минута словенците проведоха добра офанзива отляво, само че "сините " съумяха да се оправят.

Две минути по-късно Илия Юруков проби чудесно отляво в наказателното поле и опита да откри далечния ъгъл, само че изстрелът му мина около лявата греда на Сорчан.

Силната игра на Левски даде резултат в 23-ата минута, когато поведоха. Младият Марин Петков се обърна елегантно на границата на наказателното поле и преодоля бранител на Домжале, след което от близка отдалеченост осъществя около вратаря на противника.

В 26-ата минута Юруков стреля мощно, само че и много неопределено. Халфът имаше алтернатива и да подава за Мартин Петков, който го чакаше на отлична позиция.

Малко по-късно на два пъти играчи на Домжале пробваха изстрели, които обаче бяха блокирани. Последва корнер в тяхна изгода, само че Михайлов улови безпроблемно.

В идващите минути Домжале взеха самодейността и сътвориха няколко рискови обстановки. В 35-ата минута Дарио Голобарич бе изтърван отляво в наказателното поле и стреля, само че около лявата греда на Михайлов. Минута по-късно стражът на "сините " мазета изстрел Арнел Япупович, който секунди по-късно опитва нов изстрел, само че в навън.

Пет минути пред края на първата част Левски удари греда. Алекс Петков центрира в наказателното поле отдясно, където Мартин Петков насочи отличен удар със странична ножица, само че топката се отби от лявата греда на Сорчан.

LIVE | ЛЕВСКИ – ДОМЖАЛЕ 1:0

1:0 Марин Петков 23'

Стартови сформира на двата тима:

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов (к) – 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 41. Георги Александров, 6. Ивайло Найденов, 77. Илия Юруков, 77. Тома Даске, 22. Патрик –Габриел Галчев, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 17. Найджъл Робърта

Резерви: 1. Звонимир Микулич, 12. Николай Кръстев, 66. Пламен Андреев, 4. Мартин Райнов, 8. Симеон Славчев, 9. Стивън Петков, 11. Здравко Димитров, 14. Матео Стаматов, 18. Насиру Мохамед, 27. Асен Митков, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов, 99. Николай Арахангелов

Старши треньор: Славиша Стоянович

ДОМЖАЛЕ: 1. Грега Сорчан, 3. Дамян Вуклишевич, 5. Янез Пишек, 8. Тамар Светлин, 9. Дарио Колобарич, 10. Сеняд Ибричич, 12. Грегор Сикошек, 15. Денис Адамов, 20. Свен Карич, 90. Зени Хусмани, 29. Арнел Якупович

Резерви: 22. Клеман Михелак, 4. Габер Добровович, 6. Тилен Клеменчич, 7. Тил Мавретич, 14. Матиас Кайт, 18. Зига Репаш, 19. Бенджамин Маруш, 21. Матей Подлогар, 26. Марко Мартинович, 27. Тибор Станкович, 42. Йост Урбанчич, 89. Слободан Вук

Старши треньор: Деян Джуранович

Място на осъществяване на срещата: „ Stella Maris Football Camp “, Умаг, Хърватия
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `