Отборите на Левски и Пирин играят при резултат 2:1 в

...

НА ЖИВО: Левски - Пирин 2:1, прекъснаха за кратко мача

Отборите на Левски и Пирин играят при резултат 2:1 в контролна среща на стадион „ Георги Аспарухов”. Мачът започва в 14:00 часа. Билал Бари откри за Левски в 8-ата минута, а Карачанаков изравни след почивката. В 53-ата минута Димитър Костадинов още веднъж възвърне преднината на "сините ".

Двубоят бе пресечен в 48-ата минута, след чутовна нелепост от страна на Антон Карачанаков. Нападателят, който се появи в игра на почивката, осъществя във вратата на Левски, след което реши да нервира почитателите на домакините.

Част от последователите на „ сините”нахлуха на терена, а Антон Карачанаков се прибра със спринт в съблекалнята. Реферът, играчите на Левски и треньорския щаб на домакините въпреки всичко съумяха да овладеят обстановката и мачът бе възобновен след няколко минути.

Няколко минути преди началото на мача домакините показаха новите си попълнения в лицето на Ноа Сунгберг, Цунами, Уелтън, Филип Кръстев и Келиън ван дер Каап.

След спокойни първи минути на стадион „ Георги Аспарухов”, в които рискове двете порти съвсем липсваха, домакините съумяха да поведат в 8-ата минута. След добра офанзива отляво, Димитър Костадинов откри Марин Петков в наказателното поле, който незабавно потърси композиция с Билал Бари, а за нападателя на „ сините” не представляваше компликация да се разпише на празна врата от няколко метра.

След гола футболистите на Левски продължиха да диктуват темпото на терена и да бъдат по-настоятелния отбор на терена. „ Сините” нападнаха най-вече отляво, където се подвизаваше новото попълнение Уелтън, който се отличи с няколко доста положителни отигравания.

Едва в 24-ата минута на срещата, Пирин съумя да провежда нещо по-интересно в предни позиции и да стигне до директен свободен удар наоколо до наказателното поле на Ники Михайлов. Станислав Манолев се нагърби с осъществяването му, само че прати топката високо над вратата.

В оставащите минути до почивката, Левски продължи да основава по-интересните неща на терена, само че по този начин и съумя да заплаши съществено вратата на Георгиев.

На полувремето наставникът на домакините Станимир Стоилов направи една единствена смяна в състава си, като в игра се появи Пламен Андреев, който размени капитана Николай Михайлов.

LIVE ЛЕВСКИ – ПИРИН 2:1