Отборите на Левски и Пирин играят при резултат 0:0 в

...

НА ЖИВО: Левски - Пирин 0:0, Ковальов спасява орлетата

Отборите на Левски и Пирин играят при резултат 0:0 в отсрочен мач от 6-ия кръг на efbet Лига.

Положения през първото полувреме не липсваха, само че попадения не паднаха, най-много поради положителните спасявания на Максим Ковальов.

Още преди да изминат и 60 секунди Уелтън бе потърсен с дълъг пас в наказателното поле на " орлетата ". Бразилецът не съумя обаче да нанесе изстрел, а отбраната на гостите се оправи.

Последва добра офанзива на Пирин, която бе приключена с неакуратен изстрел на Андрей Йорданов. Той се включи отляво и получи пас, само че по-късно изпрати топката настрана от задачата.

В 6-ата минута пристигна първото в действителност положително състояние. Цунами центрира към Рикардиньо, който съумя да стреля с глава, топката обаче мина над напречната греда.

Отличен късмет се откри пред Пирин в 14-ата минута, откакто Джавад ел Джемили бе притиснат от двама играчи и сбърка с връщането си обратно. До топката стигна Юго Комано, който обаче не съумя да преодолее Николай Михайлов. Стражът на " сините " бързо се придвижи напред и избави с тяло.

В 23-ата минута напрежението още веднъж се трансферира пред вратата на гостите. Роналдо сподели техника и проби в наказателното поле на Пирин. След това пусна изострен пас, който пресече пеналтерията, само че не бе доближат от негов съотборник.

Две минути след това Роналдо още веднъж съумя да се измъкне от отбраната на " орлетата ". След това потърси Рикардиньо, само че подаването му бе прекомерно дълго.

Натискът на " сините " продължи. В 32-ата минута Асими Фадига стреля от отдалеченост, само че шутът му бе блокиран. След това центриране беше изпратено в наказателното поле, само че " орлетата " се оправиха. Последва контраофанзива, която обаче бе приключена с неприятен изстрел, надалеч от вратата на Ники Михайлов.

В 36-ата минута Дарлан нанесе доста прекрасен изстрел отвън наказателното поле. Максим Ковальов изпита компликации и мазета топката, която стигна до Уелтън. Той обаче не съумя да нанесе изстрел.

Две минути след това Цунами бе покрай гола. Той стигна до центриране от ъглов удар и нанесе мощен удар с глава. Топката обаче попадна в средата на вратата, а Ковальов сподели отлична реакция. След това Цунами опита акробатично осъществяване, с цел да добави отбитата топка, само че не съумя да я нацели добре.

Малко преди края на първата част Фадига опитва мощен шут, само че вратарят още веднъж плонжира и мазета топката.

Дълбоко в продълженията Уелтън нахлу в наказателното поле и бе съборен от Андрей Йорданов, който загуби равновесие и също падна на земята. Ивайло Стоянов не отсъди дузпа макар бурната реакция на бразилския футболист, който даже получи жълт картон за симулация.

Три минути след подновяването на игра Роналдо центрира, а Ковальов още веднъж се намеси, с цел да стигне първи до топката и да избие топката. Тя стигна до Джавад ел Джемили, който опита пряк изстрел. Шутът му обаче прелетя над напречната греда.

В 53-ата минута Уелтън получи топката с тил към вратата и опита задна ножица. Изпълнението му обаче прелетя високо над задачата.

Две минути по-късно Рикардиньо бе открит с подаване в наказателното. Нападателят съумя да се завърти и да нанесе прекрасен изстрел, който бе изваден от Ковальов с една ръка. Поредна страхотна интервенция на стража избави Пирин.

В 59-ата минута Дарлан си опитва шанса с изстрел от сериозна отдалеченост, който обаче бе разочароващ и мина надалеч от вратата.

Роналдо бе покрай гола, откакто бе открит на далечната греда. Ковальов скочи, с цел да блокира удара му. След това Джавад Ел Джемили също опита с шут по земя, още веднъж отвън наказателното поле, а вратарят на гостите блесна с поредна наемса.