Отборите на Левски и Пирин Благоевград играят при в двубой

...

НА ЖИВО: Левски 3:0 Пирин, Бари се разписа във втори пореден мач

Отборите на Левски и Пирин Благоевград играят при в дуел от 12-ия кръг на родната efbet Лига. Марин Петков откри в 26-ата, а по-късно и удвои в 63-ата минута. Билал Бари пък оформи крайния резултат в 90-ата минута. Срещата на стадион „ Виваком Арена - Георги Аспарухов “ можете да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Наставникът на „ сините “ - Станимир Стоилов, съобщи, че желае усъвършенстване на играта от мача с Локомотив София. Андриан Краев е осъден за насъбрани жълти картони и ще пропусне срещата.

Като титуляр обаче стартира Хосе Кордоба, който заменя Христос Шелис.

Междувременно, „ орлетата “ се пробват да решат проблемите си с вратарския пост, привличайки нидерландеца Ник Хенгелман, който стартира като титуляр.

Тимът е спечелил едвам една точка от шестте си гостувания през сезона, а за срещата довечера Уорън Фийни готви смяна в офанзивното трио, като Станислав Костов ще остане титуляр против някогашния си клуб.

/ /

Първата заплаха в дуела сътвориха домакините в шестата минута, когато Билал Бари получи топката пред наказателното поле и стреля по тревата, само че в ръцете на вратаря Ник Хангелман.

В идващите минути Левски се настани по-трайно в половината на Пирин, като извършиха два следващи корнера, които доведоха до разбърквания пред Хенгелман. Стигна се идо няколко блокирани удара.
В 16-ата минута Георги Миланов и Бари отиграха чудесно с двойно подаване пред наказателното поле на гостите, а последният приключи офанзивата с нов шут по тревата, само че още веднъж в ръцете на вратаря. Първата действителна голово опция за "сините " пристигна три минути по-късно, когато Радослав Цонев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Билал Бари съумя да засече с глава, само че топката мина покрай лявата греда на Хангелман. "Сините " оползотвориха превъзходството си с гол в 26-ата минута. Миланов изпрати прелестен извеждащ пас за Марин Петков, който изскочи зад отбраната на Пирин, овладя на гърди и падайки съумя да нанесе изстрел за 1:0. Първоначално попадението беше отменоно поради засада, само че след инспекция на обстановката със системата ВАР, голът бе зачетен.

Само две минути по-късно столичани можеха да удвоят. Те разиграха чудесно, като Борислав Цонев получи от Бари, завладя терен и подаде наляво за Здравко Димитров. Крилото влезе в наказателното поле и стреля към близкия ъгъл, само че вратарят на гостите улови.

Левски пресираше високо и в 38-ата минута Боби Цонев съумя да открадне топката, която по-късно попадна в краката на неговия брат Радослав. Той напредна към наказателното поле и стреля ниско по тревата, само че около лявата греда на Хангелман. То

Второто полувреме стартира с първия прецизен удар за Пирин в дуела. Красимир Станоев стреля непосредствено от директен свободен удар, само че право в ръцете на скучаещия на вратата Николай Михайлов.

"Орлетата " опитваха да се задържат по-често в половината на Левски и в 56-ата минута бяха доста покрай изравяването. След центриране в наказателното поле Мохамед Брахими смъкна с глава към непокрития Станислав Костов, който от границите на пеналтерията нанесе мощен удар, който обаче се отби от напречната греда на вратата на Ники Михайлов.

В минутите, когато Пирин сподели, че може да се бори най-малко за точка, "сините " удариха за повторно. В 63-ата минута Ради Цонев центрира от корнер в наказателното поле, Станислав Манолев отклони топката на първа греда с глава обратно в опит да я почисти, а Марин Петков изпревари Станислав Костов и прати кълбото във вратата на Хенгелман за 2:0.

"Сините " имаха чудена опция да усилят още задатъка си в 71-ата минута. Боби Цонев проби през центъра и изведе отляво в наказателното поле Здравко Димитров, който преодоля вратаря Хенгелман с удара си, само че в последния миг Петър Занев подложи крайник, а топката се отби от напречната греда.

В 82-ата минута столичани имаха още една отлична опция. Борислав Цонев изведе чудесно Димитър Костадинов отляво в наказателното поле, само че останал самичък против вратаря шутира около вратата.