Отборите на Левски и Пирин Благоевград играят при в двубой ...

Отборите на Левски и Пирин Благоевград играят при в двубой

НА ЖИВО: Левски 3:0 Пирин, Бари се разписа във втори пореден мач

Отборите на Левски и Пирин Благоевград играят при в дуел от 12-ия кръг на родната efbet Лига. Марин Петков откри в 26-ата, а в следствие и удвои в 63-ата минута. Билал Бари пък оформи крайния резултат в 90-ата минута. Срещата на стадион „ Виваком Арена - Георги Аспарухов “ можете да я проследите в директно излъчване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Наставникът на „ сините “ - Станимир Стоилов, съобщи, че желае усъвършенстване на играта от мача с Локомотив София. Андриан Краев е осъден за натрупани жълти картони и ще пропусне срещата.

Като титуляр макар че стартира Хосе Кордоба, който заменя Христос Шелис.

Междувременно, „ орлетата “ се пробват да решат проблемите си с вратарския пост, привличайки нидерландеца Ник Хенгелман, който стартира като титуляр.

Тимът е спечелил едвам една точка от шестте си гостувания през сезона, а за срещата довечера Уорън Фийни готви смяна в офанзивното трио, като Станислав Костов ще остане титуляр против някогашния си клуб.

/ /

Първата заплаха в дуела сътвориха домакините в шестата минута, когато Билал Бари получи топката пред наказателното поле и стреля по тревата, само че в ръцете на вратаря Ник Хангелман.

В идващите минути Левски се настани по-трайно в половината на Пирин, като извършиха два следващи корнера, които доведоха до разбърквания пред Хенгелман. Стигна се идо няколко блокирани удара.
В 16-ата минута Георги Миланов и Бари отиграха чудесно с двойно подаване пред наказателното поле на гостите, а последният приключи офанзивата с нов шут по тревата, само че още веднъж в ръцете на вратаря. Първата действителена голово опция за "сините " дойде три минути по натам, когато Радослав Цонев центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Билал Бари съумя да засече с глава, само че топката мина покрай лявата греда на Хангелман. "Сините " оползотвориха превъзходството си с гол в 26-ата минута. Миланов изпрати прелестен извеждащ пас за Марин Петков, който изскочи зад отбраната на Пирин, овладя на гърди и падайки съумя да нанесе изстрел за 1:0. Първоначално попадението беше отменоно поради засада, само че след инспекция на обстановката със системата ВАР, голът бе зачетен.

Само две минути по натам столичани можеха да удвоят. Те разиграха чудесно, като Борислав Цонев получи от Бари, завладя терен и подаде наляво за Здравко Димитров. Крилото влезе в наказателното поле и стреля към близкия ъгъл, само че вратарят на гостите улови.

Левски пресираше високо и в 38-ата минута Боби Цонев съумя да открадне топката, която в следствие попадна в краката на неговия брат Радослав. Той напредна към наказателното поле и стреля ниско по тревата, само че около лявата греда на Хангелман. То

Второто полувреме стартира с първия прецизен удар за Пирин в дуела. Красимир Станоев стреля непосредствено от директен свободен удар, само че право в ръцете на скучаещия на вратата Николай Михайлов.

"Орлетата " опитваха да се задържат по-често в половината на Левски и в 56-ата минута бяха доста покрай изравяването. След центриране в наказателното поле Мохамед Брахими смъкна с глава към непокрития Станислав Костов, който от границите на пеналтерията нанесе мощен удар, който макар че се отби от напречната греда на вратата на Ники Михайлов.

В минутите, когато Пирин сподели, че може да се бори най-малко за точка, "сините " удариха за повторно. В 63-ата минута Ради Цонев центрира от корнер в наказателното поле, Станислав Манолев отклони топката на първа греда с глава обратно в опит да я почисти, а Марин Петков изпревари Станислав Костов и прати кълбото във вратата на Хенгелман за 2:0.

"Сините " имаха чудена опция да усилят още задатъка си в 71-ата минута. Боби Цонев тестове през центъра и изведе отляво в наказателното поле Здравко Димитров, който преодоля вратаря Хенгелман с удара си, само че в последния миг Петър Занев подложи крайник, а топката се отби от напречната греда.

В 82-ата минута столичани имаха още една отлична опция. Борислав Цонев изведе чудесно Димитър Костадинов отляво в наказателното поле, само че останал самичък против вратаря шутира около вратата.